آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، سعادتی مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر اعضای شورا اقامه نماز، روز دوشنبه بیست و نهم آبان ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با تشکر از تعامل خوب آموزش و پرورش در خصوص اجرای برنامه های نمازی بخصوص اجرای چهل نشست نمازی در چهل منطقه استان، گفت: الحمدلله برنامه های نمازی در آموزش پرورش بخوبی اجرا می شود، اما به دلیل گستردگی و نیاز بیشتر آموزش و پرورش این برنامه ها کافی نیست و باید با همکاری و استفاده از ظرفیت اساتید آموزش و پرورش برنامه های نمازی را رونق ببخشیم.

سعادتی با اشاره به زنگ نماز در مدارس، گفت: برای مدیران مدارس اختصاص بیست دقیقه برای نماز با عنوان زنگ نماز ابلاغ شود و مدیران به این امر کاملا توجیه شودند.

وی با تاکید بر موضوع تربیت، افزود: تربیت کار تخصصی و ماهرانه است بطوری که آدم گاهی برای فرزند خود نمی‌تواند نسخه ای دقیق بپیچد ولی دو مورد را بر حسب تجربه پیشنهاد می کنم، مدارسی که نماز جماعت ندارند، هفته ای یک بار دانش آموزان را به نزدیک ترین مسجد بدون هیچ برنامه اضافی و تشریفات ببرند و جشن تکلیف پسران و دختران را نیز برای دانش آموزان همه گیر کنند، چون بیشترین آسیب های اجتماعی را در بین دانش آموزان در این مقاطع می بینیم.

در ادامه کارشناسان برای بالا بردن کیفیت و بهره وری برنامه های معنوی و نمازی در مدارس استان با ارائه پیشنهاداتی به تبادل نظر پرداختند، و در پایان برای هماهنگی و همکاری بیشتر اداره آموزش و پرورش استان و ستاد اقامه نماز تفاهم نامه ای فی ما بین مدیران امضاء شد.

شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقیشورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا