همدان

شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان همدان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، زارعی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش، قمری معاون آموزشی و پرورشی استان، کارشناسان ستاد اقامه نماز و دیگر مدعوین روز چهارشنبه بیست و یکم شهریور در سالن جلسات اداره کل آموزش و پ رورش استان همدان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قمری معاون آموزشی و پرورشی استان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین بیان کرد: ستاد اقامه نماز همواره تلاش خود را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در آموزش و پرورش استان به بهترین نحو انجام داده است که در همین رابطه تشکر لازم از مدیر و دست اندکاران ستاد اقامه نماز استان را داریم.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی در خصوص برپایی نماز جماعت در مدارس افزود: خوشبختانه در سال تحصیلی گذشته ۱۵۰۰ نمازخانه فعال در سطح استان داشته ایم که این تعداد در سال جاری به بیش از ۱۸۰۰ نمازخانه خواهد رسید. قمری ادامه داد: آموزش و پرورش استان در حال راه اندازی سامانه ای جهت مشخص شدن تعداد ائمه جماعت در مدارس است تا بتوانیم مدارس فاقد روحانی را بهتر شناسایی کنیم.

در ادامه حجت الاسلام ملیحی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان همدان ضمن ارائه گزارشی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران مدارس،هئیت های اندیشه ورز و برگزاری نماز جماعت در مدارس ارائه داد.

در این جلسه حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز با بیان برنامه ستاد اقامه نماز در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: ستاد اقامه نماز در سال گذشته و سال جاری برنامه های همچون جذب و ساماندهی ائمه جماعات در مدارس، تجهیز نمازخانه ها، زنگ مدارس و… در دستور کار قرار داده که با عنایت به اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش استان امیدواریم این برنامه ها به بهترین نحو انجام پذیرد.

زارعی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در این جلسه با پرداختن به اهمیت جنبه های اعتقادی در دانش آموزان بیان کرد: وظیفه مسئولین مدارس کارکردن با جنبه های اعتقادی دانش آموزان است و نباید فراموش  کنیم بهترین راه جهت آشنایی آنها پرداختن به مسئله نماز می باشد. وی تصریح کرد: جهت شروع این برنامه های باید از مدارس خاص مانند مدارس شبانه روزی شروع کنیم زیرا دانش آموزان اینگونه مدارس بیشتر در دسترس معلمان و مدیران می باشند.

در پایان حجت الاسلام حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان بیان کرد: جذب حداکثری دانش آموزان به نماز جماعت مدارس باید دغدغه اصلی مدیران مدارس باشد و با برنامه ریزی درست در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورند. وی افزود: مدیران آموزش و پرورش مناطق ، نواحی و شهرستان ها تمام تلاش و توان خود را به کار گیرند تا کمبود ها و کاستی های احتمالی برای سال تحصیلی پیش رو بر طرف گردد تا شاهد برگزاری نماز جماعت با شکوه در سطح مدارس استان باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به اهمیت حضور ائمه جماعات در مدارس گفت: موضوع دیگر حضور امام جماعت در مدارس جهت اقامه نماز است که باید در این راستا جلسات لازم برگزار شود و این موضوع ساماندهی گردد.

شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان همدان برگزار شد شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا