اخبارکردستان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان: بحث نماز و قران خوشبختانه مورد قبول اولیای دانش آموزان با هر گرایش فکری می باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، یک شنبه نوزدهم شهریور جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز تشکیل شد.

پس از تلاوت ایاتی چند از کلام الله مجید، انور رئیس جدید اداره قرآن، عترت و نماز ضمن تشکر از حضور حاضرین در جلسه گفت: تربیت قرآنی عزم و همراهی همگانی را می طلبد لذا انتظار داریم برای تربیت دانش آموزانی متدین نهایت همکاری را داشته باشیم و از حداکثر ظرفیت ها استفاده کنیم.

انور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی و نمازی گفت: لازم است زنگ نماز در کلیه مدارس با آغاز سال تحصیلی مانند سال های قبل به صدا در آید و همچنین انتظار داریم در مدارس غیر انتفاعی فضای مناسب برای اقامه نماز دانش آموزان تخصیص داده شود.

طیبی راد معاون پرورشی آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارشی درخصوص دستور کار جلسه گفت:آموزش و پرورش استان کردستان در سطح کشور جزء استان های موفق در زمینه نماز بوده است که لازم است از زحمات و عنایت ستاد اقامه نماز استان  تشکر کنم.

وی افزود: در بعضی از مدارس نمازخانه ها تغییر کاربری داده شده اند و یا فضای نمازخانه را کاسته اند که لازم است پیگیری های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

ناظمی جلال مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن خیر مقدم به مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز گفت: بحث نماز و قران خوشبختانه مورد قبول اولیای دانش آموزان با هر گرایش فکری می باشد.

وی درخصوص تغییر کاربری غیرقانونی نمازخانه بعضی از مدارس گفت: لازم است در اسرع وقت با نظارت و پیگیری از این موضوع جلوگیری کرد و طبق مقررات برخورد شود اما باید تلاش کنیم تا با توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان و رونق دادن به نماز های جماعت، دیگر کسی جرات تغییر کاربری نمازخانه ها را نداشته باشد.

ناظمی جلال گفت: لازم است آسیب شناسی انجام شود و با تلاش، پیگیری و اجرای برنامه ها به نتیجه برسیم. وی افزود: مسئولین در هنگام بازدید از مدارس در وقت نماز در نمازخانه مدارس نماز بخوانند و الگوی دانش آموزان باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش ضمن تشکر از همکاری های ستاد اقامه نماز بر تداوم هماهنگی ها با ستاد اقامه نماز و اجرای دوره های آموزشی مشترک با ستاد تاکید ویژه ای کرد.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از مدیرکل و اعضای شورای اقامه نماز آموزش و پرورش، انتخاب انور به عنوان رئیس اداره قرآن، عترت و نماز را تبریک گفت و افزود: امیدوارم در دوران تصدی ایشان ارتباطات و همکاری ها بیشتر از گذشته رونق داشته باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: در آستانه بازگشایی مدارس باید به برنامه های نمازی و زنگ نماز توجه لازم داشته باشیم و مسئولین اداره کل در بازدید ها از ادارات و مدارس، از نمازخانه ها و وضوخانه ها نیز بازدید به عمل آورند و اجرای برنامه های نمازی را رصد کنند. وی افزود: برنامه ریزی شود تا مسئولین استان در نماز جماعت مدارس حضور پیدا کنند.

عظیمی با اشاره به برنامه های مشترک ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش گفت: در اسرع وقت کمیته ای با حضور ستاد اقامه نماز، معاون پشتیبانی، معاون پرورشی، مسئول مدارس غیرانتفاعی و رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش تشکیل شود تا زمانبندی برنامه های آموزشی را مشخص نمود و امکانات لازم را فراهم نمایند که این پیشنهاد مورد قبول مدیرکل و اعضای شورای اقامه نماز قرار گرفت.

عظیمی همچنین بر ابلاغ مجدد دستورالعمل هیئت های اندیشه ورز و اطلاع رسانی درخصوص دومین جشنواره فجر تا فجر تاکید کرد.

در پایان مرادی کارشناس ستاد اقامه نماز استان گزارش و پیشنهاداتی درخصوص دستور کار جلسه ارائه نمودند و سایر اعضا نیز نکته نظرات خود را بیان کردند.

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا