اخبارقم

شورای آموزش و پرورش شهرستان کهک برگزار شد

فرماندار کهک: نمازخانه ها پایگاه فرهنگی مدارس هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، شورای آموزش و پرورش شهرستان کهک، سه شنبه بیست و یکم شهریور ماه، با حضور دبیر اقامه نماز و دیگر مسئولین شهرستان و به ریاست فرماندار برگزار شد.

علیرضا گلچین پور فرماندار شهرستان کهک در این جلسه به کمبود مدرسه در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به حجم بالای دانش آموزان و گسترش شهرستان نیازمند احداث مدارس جدید هستیم.

وی با تاکید بر لزوم اهتمام مضاعف بر امور فرهنگی دانش آموزان گفت: جامعه اسلامی می بایست از هرگونه کاستی های فرهنگی به دور باشد و این امر مستلزم اهتمام مضاعف در این حوزه است.

گلچین پور افزود: نمازخانه ها پایگاه فرهنگی مدارس هستند و نباید کمبود فضای آموزشی موجمب تبدیل وضعیت نمازخانه به کلاس درس شود.

دبیر اقامه نماز شهرستان کهک نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم بسترسازی حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدرسه گفت: نمازخانه مدرسه می بایست محیطی زیبا و دل نشین باشد تا شاهد حضور حداکثری دانش آموزان در نماز جماعت باشیم.

وی در ادامه به زمینه سازی حضور دانش آموزان در نماز جماعت مساجد اشاره کرد و گفت: حضور دانش آموزان در نماز جماعت مساجد موجب ارتباط مستمر نسل جوان با مساجد خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین جعفر حاجی بابایی در تشریح اقدامات ستاد اقامه نماز به آمادگی این ستاد در برگزاری دوره های آموزشی تخصصی نماز اشاره کرد و گفت: دوره های آموزشی نماز عاملی موثر بر اهتمام مضاعف دانش آموزان و خانواده ها به امر نماز است.

ایشان در ادامه به آمادگی ستاد اقامه نماز در حمایت از آموزش و پرورش شهرستان کهک و برگزاری جشن های تکلیف دانش آموزان نومکلف در مساجد اشاره کرد و گفت: با توجه به اعلام آمادگی خیرین در این خصوص آماده برگزاری این جشن ها با محوریت امام جمعه و مساجد هستیم که امیدواریم این قبیل اقدامات موجبات حضور حداکثری قشر نوجوان و جوان در مساجد را فراهم آورد.

شورای آموزش و پرورش شهرستان کهک برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا