اخبارقم

مدیرکل آموزش و پرورش قم: نماز، عامل دفع آسیب ها است

شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش قم با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان، عصر شنبه، چهارم آذرماه، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و مدیران و روسای شهرستان ها و نواحی آموزش و پرورش در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به ظرفیت یاوران نماز استان اشاره کرد و ضمن تقدیر از مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: از سال گذشته یاوران نماز استان طی احکام صادره از سوی مدیرکل، با بازدید از نمازخانه های برخی مدارس، کاستی های موجود در مدارس را احصاء و پیشنهادات، راهکار ها و تجربیات خود را در برپایی هرچه باشکوه تر نماز جماعت با مدیران مدارس در میان میگذارند.

وی همچنین به برگزاری بیش از دویست و پنجاه نشست دانش آموزی نماز از ابتدای سال تحصیلی در مدارس اشاره کرد و گفت: بدون هیچ محدودیتی آماده همکاری با اداره کل، نواحی و مدارس در برگزاری این دوره ها و نشست ها هستیم اما اولویت می بایست مناطق و مدارس نواحی آسیب پذیر و کم برخوردار باشد.

حجت الاسلام علی عرب پور در ادامه به برنامه ریزی های انجام شده در حوزه آموزش و پرورش اشاره و خاطر نشان کرد: با همکاری مرکز تخصصی نماز، برنامه های مشترک خوبی پیش بینی شده است که انشالله با همکاری و همدلی فضای مدارس را به نور نماز منور خواهیم نمود.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان همچنین از برنامه ریزی های این مجمع در برگزاری جشن های تکلیف خبر داد و گفت: جشن تکلیف پسران شهرستان کهک با حمایت خیرین و همکاری آموزش و پرورش برگزار شد و انشالله این جشن ها با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار استمرار خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز نماز را عامل دفع آسیب ها دانست و گفت: اگر بتوانیم نماز را در مدارس و جامعه نهادینه کنیم بسیاری از آسیب های اجتماعی رفع خواهند شد.

علیرضا رحیمی در ادامه به بررسی عملکرد مدیران مدارس اشاره کرد و گفت: یکی از پنج بند اصلی بررسی عملکرد مدیران، وضعیت اقامه نماز است و نماز جماعت در این ارزیابی ها جایگاه ویژه ای دارد.

وی همچنین اقامه نماز جماعت در مدارس غیر دولتی را نیز مورد تاکید قرار داد و خطاب به مدیران و روسای شهرستان ها و نواحی گفت: بستر اقامه نماز جماعت می بایست برای تمامی دانش آموزان فراهم باشد.

همچنین مدیران و روسای شهرستان ها و نواحی نیز به ارائه گزارشی از وضعیت نماز جماعت، حضور طلاب طرح امین، حضور ائمه جماعات، وضعیت نمازخانه ها و دیگر ابعاد اقامه نماز جماعت در مدارس تحت پوشش پرداختند.

همچنین این گزارشات از طریق سامانه نورینو مورد بررسی قرار گرفتند و در پایان مقرر شد تمامی مدارس ملزم به تکمیل اطلاعات مورد نیاز در این سامانه شوند و در اسرع وقت گزارشی از این اقدامات به ستاد اقامه نماز و مدیرکل آموزش و پرورش استان ارائه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا