اخبارخراسان جنوبی

انعقاد تفاهمنامه توسعه و تقویت فرهنگ نماز در مدارس خراسان جنوبی

شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، در روز دوم دی ماه، شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاداقامه نماز استان ، موسوی نژادمدیرکل و دیگر اعضا در محل سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد .

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این شورا از انعقاد تفاهم نامه دوسالانه‌ اجرای برنامه های مشترک برای تقویت، ترویج، توسعه فرهنگ نماز در مدارس و تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد.

وی، بابیان این که این تفاهم نامه بر اساس سندتحول بنیادین وپس ازطی فرآیندکارشناسی، مطابق با مصوبات هفتمین جلسه شورای قرآن، عترت ونمازبه امضارسید، اظهارکرد: همه خادمین نظام تعلیم و تربیت موظفیم برای طلوع خورشید ولایت عظما، گام برداریم و اولین قدم در این مسیر، تقویت ارتباط جوانان بافرهنگ نمازوتحکیم پیوند۳ضلع مثلث بنیادین،منزل، مدرسه و مسجداست.

موسوی نژاد، با اشاره به توین این تفاهم نامه در۳بخش مدیریتی-تمهیدی،آموزشی-پژوهشی و فرهنگی-تبلیغی،عنوان کرد:به منظور اجرایی شدن هر یک از بخش های این تفاهم نامه، برنامه هاو فعالیت های متنوعی  در موضوعات مختلف طراحی و تدوین شده است.

رئیس شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پررش خراسان جنوبی افزود:برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی مدیران، معلمان، دبیران، مربیان، روحانیون و رابطین اقامه نماز، بومی‌سازی برنامه‌ها  و تدوین برنامه‌های نمازو  تولید آثار در قالب هنری با موضوع نماز تنها بخشی از این برنامه ها به شمار می رود.

به گفته موسوی نژاد، شاخص‌های نظارت و ارزیابی برنامه ها،  برابر شاخص‌های برنامه‌های مصوب دوسالانه ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دستگاه مرکزی بوده و برنامه‌های بومی، متناسب با ظرفیت‌ها،امکانات و نیاز مخاطبین،دراختیارادارات شهرستان هاومناطق، با همکاری ستاد اقامه نماز و واحدهای پیگیری مندرج در جدول تفاهم نامه قرار خواهد گرفت.

انعقادتفاهم نامه دوسالانه توسعه وتقویت فرهنگ نمازدرمدارس خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا