کردستان

شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان: حقیقتا بحث نماز یکی از مباحث حساس و مورد توجه ما در آموزش و پرورش است و در این ارتباط معتقد هستیم که همه بخش ها و حوزه های درونی آموزش و پرورش مسئول هستند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ سیزدهم دی ماه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل آموزش و پرورش، معاون پرورشی آموزش و پرورش، رئیس اداره قرآن و عترت و سایر اعضا تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه طیبی راد؛ معاون پرورشی و انور؛ رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش با ارائه گزارش و اقداماتی که در راستای اقامه نماز در مدارس و همچنین شناسایی چالش های پیش رو در جذب دانش آموزان به نماز توضیحات و پیشنهاداتی ارائه کردند.

در ادامه ناظمی جلال مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در ارتباط با دستور کار جلسه اظهار داشت: حقیقتا بحث نماز یکی از مباحث حساس و مورد توجه ما در آموزش و پرورش است و در این ارتباط معتقد هستیم که همه بخش ها و حوزه های درونی آموزش و پرورش مسئول هستند حتی حوزه ی سنجش تحصیلی می تواند در طراحی سوالات در این خصوص ایفای نقش کنند.

وی در ادامه بخشی از نتایج خروجی بررسی های کارشناسی چالش های پیش روی نماز در آموزش و پرورش را تشریح کرد.

در ادامه اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ادای احترام به مقام شامخ ایشان و تبریک و تهنیت بمناسبت میلاد دخت گرامی پیامبر اسلام(ص)حضرت فاطمه زهرا(س)و حضرت امام خمینی(ره) از کار ارزشمند آموزش و پرورش در احصاء چالش های پیش روی نماز و ارائه راهکارهای پیشنهادی تقدیر کرد.
عظیمی با هدف رونق بخشی به اقامه نماز و جلب مشارکت مدیران مدارس پیشنهاداتی درخصوص درنظر گرفتن ابزارهای نظارتی و کنترلی در فرم ارزیابی عملکرد سالانه آنان، تشکیل جلسات توجیهی آموزشی برای مدیران مدارس، اختصاص اقدام پژوهی معلمان به موضوعات نمازی و.‌.. ارائه کرد.
در خاتمه سایر اعضا نکته نظرات خود را بیان کردند و مقرر شد تا با هدف ساخت نماز خانه در مدارس فاقد نمازخانه و همچنین تهیه، تجهیز و بازسازی نماز خانه های موجود با بهره گیری از ظرفیت خیرین مسجد ساز، این موضوع در جلسه آینده شورای اقامه نماز آموزش و پرورش در دستور کار قرار گیرد.
شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا