اخبارکردستان

جلسه توجیهی آموزشی دبیران شهرستان های استان کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: باید به جایی برسیم که فقط به شکل ظاهری نماز کفایت نکنیم بلکه کاری کنیم که نماز در اعمال و رفتار ما نمایان شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز هشتم آذر ماه جلسه توجیهی آموزشی دبیران شهرستان های استان کردستان تشکیل شد.

در ابتدای جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن خیرمقدم به حاضرین به تشریح اهداف آن پرداخت و اظهار داشت: به دنبال تغییر تعدادی از دبیران شورای اقامه نماز شهرستانها، تغییرات صورت گرفته در سامانه سجاده، لزوم بهره گیری از فضای مجازی به منظور توسعه و ترویج امر نماز و… این دوره آموزشی توجیهی با همراهی استانداری  مورد برنامه ریزی قرار گرفت که خوشبختانه امروز اجرایی شد.

وی افزود: نماز یک ماموریت قرآنی است و بر اساس آیه ۴۱ سوره حج «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ» خداوند فرموده است که کسانی که امکانات و مسئولیتی دارند به اقامه نماز بپردازند و زیرساخت ها را برای اقامه نماز فراهم کنند. باید به جایی برسیم که فقط به شکل ظاهری نماز کفایت نکنیم بلکه کاری کنیم که نماز در اعمال و رفتار ما نمایان شود.

عظیمی با اشاره به دستورالعمل شورای اقامه نماز شهرستان ها، بخشنامه ۱۵ ماده ای وزیر محترم  کشور و بخشنامه وظایف دبیر شهرستان ها به بیان حدود انتظارات از دبیران شورای اقامه نماز شهرستان پرداخت و گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به اجلاس های سراسری نماز، وجود اسناد بالا دستی و… می طلبد تا بیش از پیش در جهت توسعه و ترویج امر نماز تلاش کنیم.

عظیمی بر توجه به نماز روستا ها بویژه در مراکز بخش ها و دهستان ها ،تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز شهرستان، برگزاری اجلاس نماز در شهرستان، بروز آوری بانک اطلاعات درخصوص نمازخانه ها و ائمه جماعت ادارات و برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان در ادارات، معلمین و مدیران آموزش و پرورش و ائمه جماعت با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان تاکید کرد.

محمودخانی معاون آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی استانداری ضمن تشکر از مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز برای پیگیری برگزاری این جلسه  با تاکید بر برگزاری مسابقات نمازی برای همکاران و توجه بیشتر در تقدیر از فعالین نمازی گفت: دستورالعمل ها به فرمانداری ها ابلاغ گردیده است که لازم است مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

وی ضمن یادآوری مشکلاتی در بارگزاری مستندات در سامانه سجاده توسط فرمانداری ها گفت: سال گذشته در بحث مستند سازی و بارگزاری به موقع مستندات، مشکلات و نواقصاتی داشتیم که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

محمودخانی به اهمیت امر تبلیغ و اطلاع رسانی در فضای مجازی و سایت های در اختیار و همچنین اتوماسیون اداری، برگزاری جشن تکلیف برای فرزندان نومکلف کارکنان شاغل، اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی، نظارت بر عملکرد دستگاههای شهرستانی و تقویت تعاملات هر چه بیشتر با آموزش و پرورش و… تاکید کرد.

در پایان سایر حاضرین در جلسه نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

جلسه توجیهی آموزشی دبیران شهرستان های استان کردستان برگزار شدجلسه توجیهی آموزشی دبیران شهرستان های استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا