اخبارخراسان رضوی

نشست آموزشی نماز ویژه پرسنل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در سفر به شهرستان سرخس که روز سه شنبه بیست و هشتم فرودین ماه انجام شد، در جمع پرسنل و نمازگزاران پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در صحبت کوتاهی یادآور شد: امروزه یکی از نیازها و ضرورت خانواده ها یافتن پاسخ و راه حل مناسب برای این سوال است چه کنیم که فرزندانمان گرایش درونی و با علاقمندی به سوی نماز بشتابند؟؟

وی در پاسخ به این سوال گفت: به صورت اجمالی به یکی از راهکارها در جمع شما نمازگزاران اشاره می کنم که بدانیم در فطرت و درون انسان ها گرایش به زیبایی وجود دارد و اگر ما بتوانیم نماز را به عنوان یک تکلیف واجب الهی که بهترین مسیر تربیت و تجلی اخلاق در زندگی انسان هاست فراهم سازیم و نماز را با آداب به زیبایی قرائت و اقامه نماییم.

سبحانی نیا ادامه داد: و فرزندان و خانواده ها این وظیفه زیبا را در زندگی ما مشاهده کنند و در گام های بعدی هم این زیبایی درونی و شکل یافته اعمال ما را هم ببینند مطمئن باشید به سمت نماز گرایش خواهند یافت و با علاقه نماز را برپا خواهند کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی افزود: دیگر نیازی به تکرار در دستور و تحکم در این کار نخواهد بود لذا لازم است از خود شروع کنیم و نماز خود را در نگاه خانواده و فرزندان خود با آداب و زیبایی انجام دهیم.

وی اظهار کرد: اگر مراقب باشیم که این زیبایی و صفات زیبا موجود در نماز در رفتار ما هم نیز محقق گردد مطمئنا به اهداف خود خواهیم رسید و آن نگرانی برطرف خواهد شد و اگر این اتفاق نیفتد روش های دیگر کم اثر خواهد بود پس این روش مطمئنا بهترین راه دعوت و تشویق فرزندان به نماز خواهد بود.

سبحانی نیا تاکید کرد: نقش خانواده ها در اشاعه فرهنگ نماز در بین فرزندان و مسائل دینی بسیار حائز اهمیت است و ما وظیفه داریم تمامی برنامه ها را با تدبر برنامه ریزی نمائیم.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در پایان خاطر نشان کرد: ما باید از تکنولوژی های روز و این فضای مجازی برای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی، نماز و احیاء گفتمان های دینی به ویژه در بین نوجوانان و جوانان استفاده کنیم.

در پایان این جلسه از خادمان و فعالان فراهم کننده مقدمات نماز جماعت مسجد پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا