اخبارمرکزی

یکی از آثار نماز جماعت نجات انسان از نفاق است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، نماز جماعت ظهر و عصر در دبیرستان دخترانه شاهد زینب کبری روز یکشنبه بیست و یکم آبان ماه به امامت حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان در محل نمازخانه دبیرستان برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی در بین دو نماز، مطالبی را در خصوص اهمیت و آثار اقامه نماز جماعت بیان کرد و گفت: حضور در نماز جماع فقط مخصوص مسجد نیست، انسان در هر کجا که باشد، بهتر است به فکر نماز جماعت، شرکت در آن و تشویق دوستان و آشنایان به نماز جماعت باشد، چون برپایی نماز جماعت به صورت دسته جمعی، غیر از پاداش های فراوان الهی، در زندگی ما هم، اثرات خوب و تاثیرگذاری دارد.

وی افزود: یکی از آثار نماز جماعت، نجات ما از دورویی و نفاق است، دورویی و نفاق این است که انسان ظاهر خود را طوری نشان دهد، که باطن، قلب و سیره اش غیر آن است، که این یک بیماری روح و روان است و قرآن به شدت از نفاق نهی کرده و جایگاه منافق را در آتش جهنم قرار داده است، یکی از راه های نجات از آن شرکت مداوم در نماز جماعت است که دل و جان آدم را صفا می بخشد و روح اخلاص در وجود ما پدیدار می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی یکی دیگر از آثار مهم نماز جماعت را، نزدیکی به خداوند دانست و افزود: یکی دیگر از آثار نماز جماعت این است که هر چقدر در نماز جماعت شرکت کنید به خداوند نزدیک تر می شوید.

یکی از آثار نماز جماعت نجات انسان از نفاق است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا