اخبارلرستان

نشست دانش آموزی در مدرسه شهید مفتح شهرستان الیگودرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، نشست دانش آموزی با موضوع اثرات نماز در زندگی با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و با شرکت بیش از صد نفر از دانش آموزان  مدرسه شهید مفتح شهرستان الیگودرز در تاریخ هشتم مهرماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در خصوص اثرات نماز در زندگی  اظهار داشت: وقتی گفته می شود نماز سبب ایجاد نشاط و شادابی و سلامت روان در دانش‌آموزان است یعنی به ساحت زیستی بدنی پرداخته ایم،  وقتی می‌گوییم نماز سبب ایجاد روابط سالم و صحیح بین افراد می‌شود و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد یعنی ساحت اجتماعی و نماز اول وقت و ایجاد طهارت روح و دوری از گناه همان ایجاد نظم در دانش آموزان و مسئولیت‌پذیری آنان در مقابل خود و جامعه را پرورش می دهد و  اگر چنانچه شخصی در مقابل خود بتواند مسئولیت پذیر باشد بی شک خواهد توانست در مقابل جامعه به مسئولین و نقش و وظیفه خود عمل کند.

وی گفت: نماز باعث پاکی روح و دل انسان از کینه، حسادت و بخل می‌شود و طهارت و پاکی در زندگی را برای انسان به همراه دارد، در روایت است که اثر تربیتی نماز پاکی روح و معنویت و تقرب به‌سوی خداست، کمااینکه کسی‌که با خدا ارتباط دارد با غیر خدا ارتباطی نخواهد داشت.

چراغی با اشاره به تأکید نبی مکرم اسلام(ص) بر امر نماز و این‌که پیامبر اسلام(ص) از خواب و استراحت و وقتش کم می‌کرد و خودش را برای نماز خواندن به سختی و زحمت می‌انداخت، گفت: اقامه نماز جماعت در خانواده و در مدرسه بسیار مورد تأکید است.

برگزاری نشست دانش آموزی در مدرسه شهید مفتح شهرستان الیگودرز برگزاری نشست دانش آموزی در مدرسه شهید مفتح شهرستان الیگودرز برگزاری نشست دانش آموزی در مدرسه شهید مفتح شهرستان الیگودرز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا