آذربایجان شرقیاخبار

افتتاحیه بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه در تبریز

حجت الاسلام آقاجانی: ما باید لذت و جذابیت های قرآن و نهج البلاغه را به فرزندانمان بچشانیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، افتتاحییه بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن، نهج البلاغه، اذان و نقاشی، کارکنان، همسران و فرزندان کارکنان شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان و کبیری، دبیر شورای فرهنگی و رئیس دارالقرآن الکریم شرکت ملّی گاز ایران روز جمعه ۲۳ دی ماه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام آقاجانی گفت: قرآن و نهج البلاغه در زندگی انسان از اهمیت والایی برخوردار است و دفترچه سعادت بشریت است، ما باید از این نعمت های بزرگ، با به کارگیری تمام ظرفیت های موجود در ادارجات و خانواده ها نهایت استفاده را ببریم، الحمدلله که توانستیم دوشنبه های تفسیری و با تأکیدات ایت الله آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان، یکشنبه های علوی را در ادارات، نهادها و مساجد استان پایگذاری کنیم تا بهانه ای باشد از این دو نعمت گران قیمت نهایت استفاده را ببریم.

وی در ادامه افزود: ما باید لذت و جذابت های قرآن و نهج البلاغه را به فرزندانمان بچشانیم آنچنان که دشمنان اسلام برنامه های غلط و پوچ خود را به فرزندانمان لذت بخش می کنند.

وی در ادامه به جریان شیخ کاظم ساروقی و عنایت پروردگار به ایشان اشاره کرده و گفت: شیخ کاظم ساروقی بی سواد بود ولی کلمات قرآن را میتوانست بخواند ولی غیر قرآن را نمی توانست بخواند، اگر از کتابی دو کلمه، احد جدا میکردند آنکه از قرآن بود می شناخت و می خواند ولی برای غیر قرآن بی سواد بود، نتیجه میگیریم که قرآن نور است و نورانی بخش قلب هاست.

حجت الاسلام آقاجانی در پایان از عوامل و زحمت کشان، بخصوص کسانی که با حمایت های خود این مسابقات به نحو احسن برگزار می شود، تشکر و قدردانی کرد.

مسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت گاز تبریز

مسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت گاز تبریزمسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت گاز تبریزمسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت گاز تبریزمسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت گاز تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا