اخباریزد

اقامه نماز عید قربان در استان دارالعباده یزد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز دوشنبه بیست و هشتم خرداد ماه، مردم مؤمن و خداجوی دارالعباده یزد با حضور گسترده در نماز عید سعید قربان، نجوای «اللهم اهل الکبریای والعظمه» سر دادند.

نماز عید سعید قربان، امروز در دیگر شهر‌ها و روستا‌های استان یزد نیز اقامه شد و مردم در این عید که مظهر قربانی کردن نفس و اطاعت محض از دستورات الهی است؛ با حضور در نماز عید قربان از خدای خود طلب بخشش و آمرزش کردند.

امام جمعه موقت یزد در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مسجد ملااسماعیل یزد، گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مهمترین موضوع کشور است که باید همه مردم رسالت دینی و ملی خود را به درستی انجام دهند.

وی به اهمیت مشارکت بالای مردم در این انتخابات در هشتم تیرماه امسال اشاره کرد و گفت: حضور در این عرصه مهم یک حق بزرگ و همچنین تکلیفی بر دوش آحاد جامعه است که باید از آن شایسته استفاده کرد.

امام جمعه موقت یزد همچنین با تبریک عید سعید قربان به اهمیت بررسی آن و گرامیداشت اعیاد در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: باید برای رسیدن به قرب الهی و کسب تقوا تلاش کرد.

حجت الاسلام محمدی بیان کرد: عید سعید قربان یک روز بزرگ و ارزشمند برای مسلمین عالم است و مظهر عینی به خدا رسیدن و بنده او شدن است که از جایگاه والایی در اسلام برخوردار است.

عید قربان مصادف با روز دهم ذی الحجه از عید‌های بزرگ اسلامی به شمار می‌رود که یکی از اعمال آن خواندن نماز عید قربان است که مستحب بوده و به صورت جماعت یا فرادا خوانده می‌شود.

قرائت دعای روحبخش ندبه از دیگر برنامه‌های مراسم نماز عید قربان در یزد بود.

 

اقامه نماز عید قربان در استان دارالعباده یزد اقامه نماز عید قربان در استان دارالعباده یزد اقامه نماز عید قربان در استان دارالعباده یزد اقامه نماز عید قربان در استان دارالعباده یزد اقامه نماز عید قربان در استان دارالعباده یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا