آذربایجان غربی

زمان و مکان نماز عید فطر مناطق آذربایجان غربی اعلام شد

با فرا رسیدن عید سعید فطر، ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی برنامه‌های اقامه نماز عید فطر در شهرستان‌های استان را اعلام کرد.

به گزارش ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، زمان و مکان برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان‌های مختلف استان برای سال ۱۴۰۳ به شرح زیر اعلام شده است:

ارومیه: نماز عید فطر به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. درب‌های مصلی از ساعت ۴:۳۰ بامداد برای ورود نمازگزاران باز خواهند بود و دعای نبده ساعت ۶:۳۰ بامداد قرائت می گردد و نماز عید فطر نیز در ساعت ۷:۳۰ بامداد آغاز خواهد شد. توقف خودروها در محدوده مصلی از ساعت ۲۴:۰۰ شب قبل ممنوع است و محدودیت‌های ترافیکی تا پایان مراسم ادامه دارد.

چایپاره: نماز عید فطر با تدابیر شورای اقامه نماز و ستاد اقامه نماز در خیابان جنب فرمانداری و در فضای باز برگزار می‌شود. مراسم با مشارکت شهرداری و ادارات مختلف انجام می‌پذیرد و در صورت نامساعد بودن آب و هوا، در مصلی شهرستان (مسجد جامع شهر) برگزار خواهد شد.

ماکو: نماز عید فطر در ساعت ۷ صبح به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی، امام جمعه شهرستان ماکو، در مصلی شهرستان (مسجد جامع شهر) اقامه خواهد شد.

چالدران: نماز عید فطر به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده، امام جمعه شهرستان چالدران، در مسجد جامع شهر برگزار می‌گردد. نماز بانوان نیز در مسجد صاحب الزمان (عجل الله فرجه) به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی اقامه خواهد شد.

نقده: نماز عید فطر در ساعت ۷ صبح در مسجد جامع شهرستان نقده اقامه می‌شود. در صورت نامساعد بودن آب و هوا، ورزشگاه ۲۰۰۰ نفری به عنوان مکان جایگزین در نظر گرفته شده است.

خوی: درب‌های مصلی از ساعت ۵:۳۰ صبح باز بوده و نماز عید فطر در ساعت ۷ صبح به امامت حجت الاسلام و المسلمین قاسم خانی، امام جمعه شهرستان خوی، اقامه خواهد شد.

تکاب و تخت سلیمان: نماز عید فطر در ساعت ۷ صبح در خیابان نماز تکاب برگزار می‌شود. در صورت نامساعد بودن آب و هوا، مصلی شهرستان تکاب به عنوان مکان جایگزین در نظر گرفته شده است. در شهرستان تخت سلیمان، نماز در مسجد جامع شهرستان با پذیرایی از نمازگزاران اقامه خواهد شد.

و در سایر شهرستان ها نماز عید فطر در ساعت ۷ صبح به امامت امام جمعه هر شهرستان در مصلی آن شهرستان (مسجد جامع شهر) برگزار خواهد شد.

ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی از تمامی مومنین و متدینین دعوت می‌کند تا با حضور در این آیین باشکوه، شکرگزاری نعمت ماه رمضان و عید فطر را جشن بگیرند و با دعا برای صلح و سلامتی جامعه، این روز بزرگ را گرامی دارند. این مراسم، که بازتاب‌دهنده شکرگزاری برای برکات ماه مبارک رمضان و جشن پایان یک ماه عبادت و بندگی است، فرصتی استثنایی برای تجدید عهد با آرمان‌های اسلامی و تقویت وحدت و همدلی در جامعه ما محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا