اخبارهرمزگان

نماز باشکوه عید فطر در استان هرمزگان اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نماز پرشکوه عید سعید فطر روز شنبه دوم اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در بندرعباس و دیگر شهرستان های استان اقامه شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های نماز عید فطر بندرعباس گفت: گروه‌های مختلف سیاسی را به وحدت و همدلی توصیه می‌کنیم، منافقان در کنار تجزیه طلبانی که سنخیتی باهم ندارند کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند اما وحدت و همدلی بین مردم و همه اقشار و گروه‌ها، برنامه دشمنان را با شکست مواجه می‌کند.

وی افزود: در عید فطر باید به معرفت جدید از نوع مشاهده آن حضرت برسیم اگر چه این شهود جسمانی نیست. عید فطر باید بازگردیم و یکبار گذشته را بررسی کرده و از درس‌هایی که از ماه مبارک رمضان فراگرفتیم استفاده کنیم، آموزه‌های رمضان باید در ایام دیگر جریان داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان همچنین تاکید کرد: حجاب یک موضوع هویتی و تمدنی بوده و همه باید به این نکته توجه داشته و از جنگ تمدنی غافل نشویم، امروز الزام‌های آن را بدانیم و در نقشه دشمن بازی نکنیم.

ایشان ادامه دادند: در این موضوع باید خود، سرگردان نبوده و مردم را هم سرگردان نکرد، باید زمینه‌های مناسب را فراهم کرد.

امام جمعه مرکز استان با یادآوری اینکه این مسأله آغاز جنگ تمدنی است، بیان کرد: دشمن برای مقابله با تمدن سازی ایران اسلامی وارد این جریان شده است.

وی صریح کرد: مسأله امروز جامعه زیست عفیفانه است، زندگی پاک که مربوط به زن یا مرد نیست و همه را شامل می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: لذا وقتی عفت و پاکی در وجود انسان شکل می‌گیرد، حجاب هم درست می‌شود، حجاب مسأله شرعی بوده و جای چون و چرا ندارد که قرآن و روایت اهل بیت علیهم السلام واجب دانسته اند و این شاخصه جامعه اسلامی است.

وی بیان کرد: لذا تأکیدم بر تقدم عفاف بر حجاب است و این جزو شاخصه‌های جامعه ایمانی و اسلامی است، این‌ها نشانه های یک جامعه سالم و امن است که همه باید این را رعایت کنند.

نماز عید فطر در استان هرمزگان اقامه شد

  نماز عید فطر در استان هرمزگان اقامه شد

نماز عید فطر در استان هرمزگان اقامه شد

نماز عید فطر در استان هرمزگان اقامه شد

نماز عید فطر در استان هرمزگان اقامه شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا