اخبارکهگیلویه و بویراحمد

نماز عید قربان در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، با روز بندگی و جشن رهایی از اسارت نفس نماز عید سعید قربان در یاسوج و سایر شهرستان ها اقامه شد.

این عید یادآور روزی است که حضرت ابراهیم (ع) فرزندش اسماعیل را به قربانگاه می‌برد تا او را نذر فرامین الهی کند و زیباترین سرسپردگی در برابر خواست خدا در این روز رقم خورد.

از آن تاریخ به بعد مسلمانان در روزعید قربان با قربانی کردن گوسفند به ویژه در مناسک حج این عید بزرگ را جشن می‌گیرند.

اقامه نماز در ساعت اولیه صبح از دیگر اعمال عید قربان است.

عید قربان مظهر و نماد بندگی است

حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه‌های نماز عید قربان با بیان اینکه برخی مکان‌ها و زمان‌ها نزد خداوند مقدس است، افزود: مسجد النبی، مسجدالحرام و روز عید قربان نزد خداوند از جمله مکان‌ها و ایام مقدس است و عید قربان به قدری نزد خداوند ارزشمند است که این روز را شفیع قرار می‌دهیم.

وی گفت: همان طور که خون قربانی را در راه خداوند می ریزیم، برای دفاع از حریم دین و اجرای فرامین الهی حاضریم از جان خویش هم بگذریم.

حجت الاسلام موسوی اعظم افزود: فلسفه اصلی عید قربان این است که انسان برای کسب رضای خداوند، همه آن چیزی که محبوبش است را در راه رضای خدا هزینه کند.

امام جمعه موقت یاسوج گفت: قربانی کردن وسیله‌ای است تا انسان نزد خدا مقرب شود و از ابتدای خلقت قربانی کردن وجود داشت.

مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از صبح امروز ابتدا در نماز عید قربان شرکت کردند و سپس به ادای سایر مناسک این عید پرداختند که قربانی کردن گوسفند و توزیع گوشت بین نیازمندان مستمندان از جمله مهمترین آنهاست.

نماز عید قربان در کهگیلویه وبویر احمد اقامه شد

نماز عید قربان در کهگیلویه وبویر احمد اقامه شد

نماز عید قربان در کهگیلویه وبویر احمد اقامه شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا