اخبارخراسان شمالی

هفتمین اجلاس استانی نماز خراسان شمالی برگزار شد

به گرارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، در روز یکم اسفندماه هفتمین اجلاس استانی نماز خراسان شمالی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد، استاندار، معاونین استاندار، مدیران کل تمامی دستگاه های اجرایی و قضایی، مسئولین نهادها، ارگان ها، روسای دانشگاه ها، فرمانداران تمامی شهرستان ها استان، تعدادی از ائمه جمعه شهرستان ها و… در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز استان پیام مقام معظم رهبری به سی امین اجلاس سراسری نماز را قرائت و به تبیین برنامه های ستاد استان در چندماه اخیر پرداخت.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت اقامه نماز در مدارس آموزش و پرورش و توجه به نماز نسل نو، گزارش مختصری از طرح های ستاد در آموزش و پرورش ارائه و افزود: از جمله طرح های برگزار شده می توان به طرح دوشنبه های نمازی و مهدوی در مدارس، هماهنگی حضور یک روز در هفته امامان جماعت ادارات در مدارس و پیگیری برگزاری نماز جماعت در خوابگاه های مدارس شبانه روزی، برگزاری جشن تکلیف متمرکز برای فرزندان کارکنان دستگاه های اجرایی اشاره کرد.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از فعالیت های ستاد اقامه نماز بویژه در حوزه آموزش و پرورش و دانش آموزان اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی ملزم به همرامی با ستاد اقامه نماز استان در جهت ارتقای وضعیت اقامه نماز در مدارس هستند.

دکتر حسین نزاد استاندار خراسان شمالی نیز اقدامات ستاد اقامه نماز استان در تمامی حوزه ها از جمله نظارت نماز بر وضعیت اقامه نماز ادارات و مدارس و سایر موارد را قابل تقدیر دانست و توجه به نماز نسل نو را از ضروری ترین امور برشمرد.

در پایان این مراسم از بیست و هشت نفر از مدیران دستگاه های اجرایی استان که حائز رتبه شایسته تقدیر ویژه شدند و نیز تعدادی ازفعالان برگزیده نمازی استان شامل امام جمعه برگزیده که اهتمام ویژه در اقامه نماز جماعت در مدارس شهرستان اسفراین دارند، امام جماعت نمونه دانشگاه، امام جماعت نمونه مدارس، دوتن از مشاورین مذهبی امین مدارس، دو دانش آموز فعال نمازی، مدیر و مربی پرورشی نمونه نمازی با اهدا لوح سپاس و تندیس اجلاس و قرآن کریم نفیس تقدیر بعمل آمد.

 

اجلاس نماز خراسان شمالی

اجلاس نماز خراسان شمالی

اجلاس نماز خراسان شمالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا