اخبارگلستان

اجلاس نماز شهرستان گالیگش در استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، اجلاس شهرستانی نماز با عنوان نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده در شهرستان گالیکش با حضور فرماندار، امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش، جانشین فرمانده سپاه، دبیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و مسئولین شهرستان در روز سی ام آذر ماه برگزار شد.

حجت الاسلام دلبری امام جمعه شهرستان گالیکش در ابتدا با اشاره به فرا رسیدن ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی، از ورود و تشیع دو تن از شهدای خوش نام به شهرستان خبر داد.

امام جمعه گالیکش خطاب به تمامی مدعوین و مسئولین گفت: تنها راه سعادت بشری در سایه نماز نهفته است.

وی افزود: اگر بخواهید دامنه اغتشاشات فروکش کند فرهنگ نماز را باید در جامعه نهادینه کرد.

دلبری خاطر نشان کرد: ورود روحانیت و مسئولین در برپایی نماز جماعات مدارس و پاسخ گویی به سوالات و شبهات دانش آموزان امر ضروری است و اگر به شبهات پاسخ داده نشود دامنه اغتشاشات وسعت گرفته و کنترل جامعه امری محال خواهد شد.

حجت الاسلام دلبری پاسخ گویی توام با رافت را بهترین نوع جهاد تبیین دانستند و همه مسئولین و روحانیت را به این میدان مبارزه دعوت کردند.

در ادامه علی جوان فرماندار گالیکش به بیان نکاتی پیرامون اهمیت و جایگاه نماز پرداخت و گفت: یکی از چیزهایی که به انسان آرامش می دهد نماز است.

فرماندار گالیکش به تجلیل و تقدیر از امام جمعه پرداخت و افزود: امام جمعه شهرستان در تمام عرصه ها به ویژه نماز حضور پرشور و اثر گذار دارد و به عنوان یکی از ذخایر معنوی شهرستان لازم است از وی حمایت کنیم تا این فریضه الهی به صورت شایسته در این شهرستان برگزار گردد.

جوان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ادارات باید با تمام ظرفیت به این فریضه بپردازند تا دشمنان نظام را مایوس نمایند.

اجرای سرود رفیق شهیدم، دکلمه خوانی توسط دانش آموز نازنین قربانی، تقدیر از امام جمعه و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و رابطین دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های این اجلاس بود.

درحاشیه این اجلاس نقاشی دانش آموزان بر روی پارچه ای مشکی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با موضوع نماز، نمایشگاه کتاب، نمایشگاه خوشنویسی و نمایشگاه پوستر آیات و رویات با موضوع نماز برپا شد.

اجلاس نماز شهرستان گالیگش در استان گلستان اجلاس نماز شهرستان گالیگش در استان گلستان اجلاس نماز شهرستان گالیگش در استان گلستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا