اخبارکرمان

اجلاس استانی نماز با عنوان پیوند نماز ، خانه، مسجد و مدرسه در کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان به نقل از خبرگزاری شبستان حجت الاسلام قرائتی، سه شنبه(۲۹ آذر) در هشتمین اجلاس استانی نماز با عنوان ” نماز؛ خانه، مدرسه و مسجد” با اشاره به حضور برخی نوجوانان در اغتشاشات اخیر؛ بر لزوم تجدید نظر نهادهای فرهنگی در عملکرد خود تاکید کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور همچنین با اشاره به برخی کوتاهی ها درباره نماز گفت: فردای قیامت باید پاسخگوی این مسئله بود.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش در ساختن نسل جدید؛ افزود: وزیر آموزش و پرورش باید مبسوط الید باشد.

حجت الاسلام قرائتی اظهار کرد: باید تغییراتی ایجاد کرد از جمله اینکه بچه ها نیز باید جزو هیئت امنای مسجد باشند و این در آیه ۱۲۵ سوره بقره است که خداوند اسماعیل ۱۳ ساله را در کنار ابراهیم به عنوان خادم خانه خدا نام برده و زنان هم به دلیل آیه ۳۵ سوره آل عمران باید جزو هیئت امنا باشند.

وی افزود: قرآن کریم از حضرت ابراهیم، حضرت اسماعیل، حضرت زکریا و حضرت مریم به عنوان خادم مسجد نام می برد اما حالا ببینید برخی خادمان مساجد ما چه کسانی هستند و چه تصویری از آنان در ذهن مردم است!

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: در هر شهری گروه تواشیح داریم اما گروه اذان نداریم لذا باید یک بازنگری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه هیچ کمالی وجود ندارد الا اینکه در نماز هست؛ افزود: امام رضا علیه السلام فرمود “خداوند نماز را واجب نکرد جز اینکه قرآن یاد شود” مزه قرآن را نچشیده و نچشاندیم.

حجت الاسلام قرائتی بر ضرورت تفقد و مهربانی با نسل نو تاکید و بیان کرد: در ستادهای نمازجمعه باید نسل نو حضور داشته باشد و در مساجد باید به بچه ها احترام گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: امتیاز جمهوری اسلامی به معنویت است.

مفسر قرآن کریم با اشاره به اینکه ۹۵ درصد مجرمین زندان ها تارک الصلوه و ۸۵ درصد رزمندگان دوران دفاع مقدس از مسجدی ها بودند؛ تاکید کرد: باید به وضعیت نماز رسیدگی کرد.

همچنین در این اجلاس از  ۲۰ دستگاه  برتر تجلیل به عمل آمد.اجلاس استانی نماز با عنوان پیوند نماز ، خانه، مسجد و مدرسه در کرمان اجلاس استانی نماز با عنوان پیوند نماز ، خانه، مسجد و مدرسه در کرمان اجلاس استانی نماز با عنوان پیوند نماز ، خانه، مسجد و مدرسه در کرمان اجلاس استانی نماز با عنوان پیوند نماز ، خانه، مسجد و مدرسه در کرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا