خراسان شمالی

امامان جماعت دستگاه‌های اجرایی برای اقامه نماز در مدارس همکاری کنند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، در راستای اجرای برنامه های “هفته فرهنگی نماز” کارگاه آموزشی امامان جماعت دستگاه های اجرایی استان با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد مقدس  ظهر روز ۲۹آذرماه در محل سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ای استان و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و شرکت پخش فرآورده های نفتی خراسان شمالی برگزار شد.

حجت الاسلام احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز در ابتدای جلسه ضمن تقدیر از امامان جماعتی که در مدارس نیز جهت اقامه نماز فعالیت دارند، اظهار داشت: طبق نامه نگاری با دستگاه های اجرایی و همچنین تفاهم نامه بومی با دستگاه های اجرایی امامان جماعت دستگاه های اجرایی می توانند جهت اقامه نماز جماعت در مدارس بصورت یک یا چند روز در هفته در مدارسی که روحانی ندارد حضور پیدا کنند.

وی در ادامه افزود: ائمه جماعت ادارات باید همت کنند تا علاوه بر اقامه نماز جماعت در دستگاه مربوطه با همکاران دستگاه نیز ارتباط داشته باشند تا با ایجاد حس دوستی و صمیمیت دعوت عملی به نماز نیز داشته باشند.

حجت الاسلام دوستی از اساتید مرکز تخصصی نماز مشهدمقدس که بعنوان استاد در کارگاه حضور داشت با تاکید بر شیوه های نوین دعوت به نماز در ادارات گفت: ایجاد حس دوستی و رفاقت با همکاران علاوه بر اینکه موجب حضور بیشتر همکاران در نماز می شود، خود دلیلی می شود تا گاهی از این طریق بسیاری از مشکلات نیز حل شود.

وی افزود:بیان نکات اخلاقی و مسائل و مشکلات روز در بین نماز یکی دیگر از وظایفی است که امامان جماعت می توانند با انجام دادن آن زمینه استقبال بیشتر همکاران از نماز جماعت و حضور در نمازخانه اداره را فراهم نمایند.

استاد مرکز تخصی نماز در پایان توجه به نکات تربیت فرزند و خانواده را مهم دانست و افزود: شما امامان جماعت دستگاه های اداری در صحبت های کوتاه بعد از نماز حتما از بیان نکات خانواده و تربیت فرزند غفلت نکنید بسیاری از خانواده با توجه به مسائل روز درگیر مشکلات عدیده ای هستند.

امامان جماعت دستگاه‌های اجرایی برای اقامه نماز در مدارس همکاری کنند امامان جماعت دستگاه‌های اجرایی برای اقامه نماز در مدارس همکاری کنند امامان جماعت دستگاه‌های اجرایی برای اقامه نماز در مدارس همکاری کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا