آذربایجان شرقیاخبار

دوره توانمند سازی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، دوره هم اندیشی و توانمند سازی دبیران نماز شهرستانهای استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، دکتر اسماعیل زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان، حجت الاسلام صابر کارشناس ارزیابی و نظارت ستاد، حجت الاسلام بابایی کارشناس آموزشی و فرهنگی ستاد، حجت الاسلام دژبان کارشناس بنیاد مهدویت ستاد و فروتنی ناظر نمازخانه های بین راهی ستاد، روز سه شنبه بیست و پنجم بهمن ماه برگزار شد.

دکتر اسماعیل زاده ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان حاضر در جلسه و تشکر از مدیر و کارکنان ستاد اقامه نماز، گفت: اگر به مسائل نمازی و معنوی در ادارات و سازمانها فقط هفتاد درصد عمل شود، یک درصد مشکل در ادارات بوجود نمی آید.

وی با بیان اینکه درباره نماز و معنویت در ادارات و دستگاه های اجرایی خیلی تاکید شده ولی متأسفانه ادارات کمتر توجه می کنند، افزود: ما به تمام مسئولین ادارات مرتبط تاکید کردیم که نماز، معنویت و عفاف و حجاب را در اداره و بین کارکنان، مخصوصا در ایام ماههای با برکت رجب، شعبان و رمضان در اولویت کاری خود قرار دهند.

حجت الاسلام آقاجانی با تشکر و قدردانی از دکتر اسماعیل زاده و همکارانشان که زحمت میزبانی جلسه را قبول کردند، گفت: ادارات برق استان از جمله اداراتی که از لحاظ مسائل معنوی و نمازی مورد تائید ستاد اقامه نماز و پیشتاز این ارصه هستند.

وی ضمن قدردانی از حضور در جلسه و فعالیت های بی چشم و داشت دبیران نماز شهرستانها، افزود: ما باید در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب را همچون چراغ روشنی بخش مسیر قرار دهیم و با حرکت جهادی در این مسیر دینمان را به امام امت (ره) و شهداء اداء کنبم.

وی با بیان اینکه دبیران بعضی شهرستانها سنگ تمام می گذارند، با انتقاد از ضعف عملکرد بعضی دبیران، تصریح کرد: اصل اجرای برنامه های ابلاغی از مرکز است ولی در این راه باید ابتکار عمل داشته باشیم و با مسئولین شهرستانها با محبت و عطوفت برخورد کنیم و کارها را جلو ببریم و احیانا اگر مانعی بود که از هیچ راهی اصلاح نشد، ستاد اقامه نماز را مطلع سازید تا بموقع رسیدگی شود، از جلسات شورای اقامه نماز غافل نباشید و سعی کنید سالانه دوبار اجرا شود.

وی در ادامه با تاکید بر سه شنبه های مهدوی خاطر نشان کرد: از جزیره ای عمل کردن بپرهیزید و با بنیاد مهدویت استان در برنامه ها هماهنگ باشید.

فروتنی با تشکر و قدردانی از دبیران نماز شهرستان ها، بابیان شرح وظایف دبیران نماز شهرستان ها، گفت: مهمترین کار بازدید میدانی و پیگیری از مسئول مربوطه است، که این کار را هم، اجرای جلسات منظم شورای اقامه نماز در شهرستان ها تسهیل می کند.

حجت الاسلام صابر با تاکید بر تعامل حداکثری با ادارات، گفت: بصورت دوره ای و منظم از ادارات و سازمان ها بازدید کنید و کیفیت و کمیت برنامه های معنوی، نمازی، نمازخانه ها، کمبودها و موانع را گزارش کنید.

حجت الاسلام دژبان با تأکید بر اجرای دوره های آموزشی مهدوی در شهرستانها، گفت: ما در بیست مسجد تبریز این دوره ها را شروع کردیم و به امید خدا رو به پیشرفت است، شما دبیران عزیز هم به بهانه میلاد حضرت امام زمان (عج) این حرکت را شروع کنید، ما با تمام توان حمایت می کنیم. وی با انتقاد از ضعف عملکرد در زمینه مهدویت، افزود: دوره های آموزشی مهدوی را در ادارات و بخصوص مدارس اجرا کنید و اگر مجموعه در شهرستان هست که در این رابطه فعالیت می کند به بنیاد معرفی کنید تا هدفمند کار را جلو ببریم و در کنار دبیران نماز یک نفر از هر شهرستان بعنوان دبیر مهدوی به ما معرفی کنید.

در پایان جلسه با پاسخ به سوالات دبیران نماز، از نظرات و ابتکارات عزیزان در برنامه های ستاد اقامه نماز، به بحث و گفتگو پرداختند.

در حاشیه این جلسه حجت الاسلام آقاجانی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر با حضور در اتاق برخی از کارکنان اداره برق به برسی بعضی مشکلات و دغدغه های نمازی و معنوی کارکنان پرداخته و به پیشنهاد ها و نکته نظراتشان گوش فرا داد.

دوره توانمندسازی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقیدوره توانمندسازی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقیدوره توانمندسازی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقیدوره توانمندسازی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقیدوره توانمندسازی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا