اخباراصفهان

کارگاه توانمند سازی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی و روحانیون طرح امین اصفهان برگزار شد

استاد مرکز تخصصی نماز قم: رعایت نکات تجویدی و صوت در قرائت یکی از اموری است که موجب جذب جوانان به سمت دین می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، کارگاه توانمند سازی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی، روحانیون طرح امین و مساجد شهرستان فریدن روز پنجشنبه بیست و ششم بهمن ماه در حوزه علمیه برادران فریدن برگزار شد.

این کارگاه توانمند سازی با تدریس حجت الاسلام والمسلمین قربانیان قاری بین المللی و استاد مرکز تخصصی نماز قم با موضوعات تصحیح قرائت حمد و سوره، روش های جذب نوجوانان و جوانان به نماز و روش های پاسخگویی به سوالات و شبهات برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین قربانیان در خصوص اهمیت تدبر در قرآن نکاتی را بیان کرد و گفت: رعایت نکات تجویدی و صوت در قرائت یکی از اموری است که موجب جذب جوانان به سمت دین می شود.

استاد مرکز تخصصی قم با بیان اهمیت دوره نوجوانی و جوانی در تثبیت شخصیت و اعتقادات دینی آنها اظهار داشت: برای تقویت بنیه اعتقادی و دینی جوانان در سه زمینه بایستی تلاش شود که بینش اولین آنان است.

قاری بین المللی در کارگاه توانمند سازی ائمه جماعات ادامه داد و گفت: گرایش مورد دوم و کنش سومین از این امور است که در هر بُعدی مواردی باید رعایت شود.

قربانیان ادامه داد و گفت: در بعد بینش بایستی نسبت به معارف دینی و اندیشه و فکر جوانان تلاش شود و در بعد گرایش آنها با ابراز احساسات و محبت کافی نسبت به جذب آنها تلاش شود و در نهایت در بعد کنش های جوانان در غالب رفتار و کردار آنها تلاش و برنامه ریزی شود.

استاد مرکز تخصصی نماز روح و جسم جوانان را تشبیه به ساختمان کرد و گفت: فونداسیون، سفت کاری و  نازکاری سه رکن اصلی در ساختمان است و جوان نیز به این سه رکن با عناوین اعتقادات جوانان، تقویت مباحث احکام و رشد و تقویت اخلاق نیازمند است.

وی در پایان ضمن اشاره به تعدادی از شبهات و سوالات جوانان و پاسخ گویی به آنها به روش های بیان شبهات پرداخت.

کارگاه توانمند سازی ائمه جماعات فریدن اصفهان

کارگاه توانمند سازی ائمه جماعات فریدن اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا