آذربایجان شرقیاخبار

دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس آموزش و پرورش ناحیه ۲ تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس و طرح امین به صورت کارگاهی، با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حجت الاسلام روشن تن مدیر حوزه های علمیه استان و بیابانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو تبریز، روز شنبه بیست و هفتم آبان ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با بیان سنت های جاری عالم دنیا، گفت: از زمان حضرت آدم تاکنون همیشه شیطان و شبهه افکنی بوده و هست، در مقابل ما باید مثل پیامبر اکرم (ص) صعه صدر داشته باشیم.

وی ادامه داد: تخصص به تنهایی کافی نیست و مثل آن مانند پرنده ای است که یک بال دارد و قادر به پرواز نیست، بلکه باید به بالی دیگر بنام تعهد نیز دارا باشد تا بتواند پرواز کند.

وی با اشاره به رمزهای تأثیر گذار بودن در مدارس، افزود: داشتن برنامه، تبلیغ چهره به چهره، مجمل گویی، بیان فطرت، چاشنی محبت و تشویق نیز از ویزگی های مبلغ دینی می باشد.

حجت الاسلام روشن تن با بیان نکاتی در مورد تبلیغ در مدارس، گفت: در مرحله اول مخاطب شناسی، در بیان مطالب باید مراعات سن، تحصیلات، اقلیم و شرایط خاص مخاطب را لحاظ کنید. بعد رعایت شئونات طلبگی، در آراستگی مثل حضرت امام (ره) باشید، که بر روی تخت بیمارستان نیز با شانه محاسن و حتی ابروهای خود را شانه میزند. منظم در برنامه ها و مدارس حضور داشته باشید و برای همراهی بهتر دانش آموزان با مبلغان والدین را توجیه کنید.

وی ادامه داد: تبیین نعمت استقلال، آزادی و امنیت که به برکت مجاهدت های حضرت امام و خون شهدا و نگاه رهبر معظم انقلاب حاصل گردیده است که این امر باعث تربیت یاران امام زمان (عج) می شود.

وی با بیان هشدارهایی تصریح کرد: از سیاست زدگی و جریان زدگی بپرهیزید، که البته غافل از جریانات نیز نباشید و همیشه در فتنه ها، شاخص تان رهبری باشد که هرجا ایشان بودند به آن سمت بروید و هیچ وقت مباحثی را که برایتان حل نشده، بیان نکنید و همیشه به قدر عقل مخاطب سخن بگوید، کَلِّمَ النّاسَ عَلى قَدْرِ عُقولِهِمْ.

دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریزدوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس آموزش و پرورش ناحیه 2 تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا