اخبارفارس

دوره آموزشی توانمند سازی معلمان پایه سوم ابتدایی مدارس دختران شیبکوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه، دوره آموزشی توانمند سازی معلمان پایه سوم ابتدایی مدارس دخترانه شهرستان فسا بخش شیبکوه با حضور حجت الاسلام خرم‌دل امام جمعه شیبکوه برگزار شد.

حجت الاسلام خرم‌دل امام جمعه شیبکوه در دوره آموزشی توانمند سازی دبیران گفت: نماز قله درک معنویت و خداشناسی است. با نماز انسان به بالاترین نقطه ترقی و رشد می‌رسد. اگر می‌خواهید براساس آیات شریفه قرآن در زندگی گرفتار نشوید، باید دستورالعمل های دینی را به خوبی انجام دهید.

وی به معلمان پایه سوم ابتدایی دختران موکداً گفت: فرزندان جامعه، دختران تازه به سن تکلیف رسیده در دست شما قرار گرفته‌اند. تربیت دینی این نوگلان که تازه به سن تکلیف رسیده‌اند، بر عهده شماست. این شما هستید که می‌توانید آن ها را نسبت به دین بارور و کارآمد کنید، و اگر خدایی ناکرده در روش دعوت به نماز دقت نکنید، قطعا تضعیف و سرخورده خواهند شد.

امام جمعه شیبکوه راه دعوت دانش آموزان به نماز را هنر دانست. وی در جواب به این سوال که “چه کار کنیم که بچه ها در آغاز سن تکلیف نماز خوان شوند؟” گفت: قالب هنر سبب نفوذ آموزش و اثر بخشی بیشتر و سبب ماندگاری در ذهن مخاطب می‌شود. معلم باید نگرش خود را طوری تقویت کند، که با تغییر صوت یا تغییر کلمات، به عنوان مثال با استفاده از شعر، نمایش، داستان، تمثیل حتی نگارش روی صفحه به صورت مستقیم مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا