اخبارفارس

کارگاه آموزشی توانمند سازی ویژه مدیران و معلمان شهرستان سپیدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ یکم بهمن ماه، کارگاه آموزشی توانمند سازی ویژه مدیران و معلمان مدارس با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در شهرستان سپیدان برگزار شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در کارگاه آموزشی توانمند سازی مدیران و معلمان گفت: وقتی که به گذشته های دور نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که جامعه فرهنگیان از نظر مادی، وضع معیشتی مناسبی نداشته اند اما امروزه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در جایگاه خوبی قرار دارند و این می‌طلبد که معلمان در انجام وظایف و برنامه هایی که بر دوش آن ها قرار داده شده است کوشا باشند.

وی در ادامه گفت: شما معلمین امروز در صف اول جبهه فرهنگی قرار دارید. فرزندان مردم امانت در دست شما هستند و اگر می‌خواهید در تربیت آنان موفق باشید باید چهار رکن اساسی را رعایت کنید. رکن اول تربیت فرزند و نحوه دعوت او به نماز، سواد است. معلم باید مرتب مطالعه کند و به روز باشد. رکن دوم سلیقه است، نوع مطلب و کلامی را که برای دعوت دانش آموز بیان می‌کند باید زیبا و شیوا باشد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در ادامه افزود: دردی که جامعه امروز را فراگرفته است این است که بعضی از معلمان نسبت به توسعه و ترویج نماز سوز ندارند. رکن سوم همان سوز است که یعنی معلم به آنچه که می‌گوید معتقد باشد. رکن چهارم سلامت نفس است. شما مدیران و معلمان باید نسبت به نفس خود شکیبا و با تقوا باشید تا بتواند بر روی دانش آموزان اثر بگذارید.

در ادامه معینی معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان سپیدان به بیان برنامه ها و اهداف برگزاری این دوره پرداخت و گفت: با همکاری ستاد اقامه نماز استان فارس تا پایان سال تحصیلی دوره آموزشی مبین و همچنین مدیران مدارس برگزار خواهد شد.

کارگاه آموزشی توانمند سازی فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا