اخبارگلستان

مدارس گلستان؛ میزبان بزرگ‌ترین محفل انس با قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام

رئیس اداره قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش گلستان از برگزاری بزرگ‌ترین محفل انس با قرآن کریم دانش‌آموزان در مدارس این استان، هم‌زمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، محمدلطفی، رئیس اداره قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش استان در گفت‌وگو با ایکنا از گلستان از برپایی بزرگ‌ترین محفل انس قرآن کریم دانش‌آموزان در مدارس استان خبر داد و گفت: تقویت انس با قرآن دانش‌آموزان یکی از اهداف و رسالت‌های دستگاه تعلیم و تربیت مقرر در سند تحول بنیادین است.

رئیس اداره قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش گلستان با اشاره به اینکه این محافل قرآنی در همه ۱۴ شهرستان استان، با همکاری مراکز دارالقرآن به صورت متمرکز برگزار می‌شود، اظهار کرد: در روز ۲۰ فرودین مصادف با ۲۸ ماه رمضان، ساعت ۹ صبح، تمامی مدارس استان گلستان نیز در طرح بزرگ‌ترین محفل انس با قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام که در تمام کشور و تعدادی از کشورهای مسلمان به صورت همزمان برگزار می‌شود، مشارکت می‌کنند.

لطفی با تأکید بر اینکه این رویداد عظیم قرآنی دانش‌آموزی به همت معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و کمیسیون توسعه فعالیت‌های بین‌المللی قرآنی همزمان در بیش از ۱۵ کشور نیز اجرا می‌شود، گفت: دانش‌آموزان شرکت‌کننده، ثواب این تلاوت‌ها را به دانش‌آموزان شهید غزه هدیه می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا