اخبار

ترغیب نسل نو به اقامه نماز مورد توجه جدی قرار گیرد

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان با بیان اینکه اقامه نماز و تبیین مسائل موجود در تشویق دانش آموزان به اقامه نماز بسیار موثر است، گفت: باید به صورت جدی در این زمینه فعالیت شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، حجت الاسلام علی یوسفی، مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان در روز بیستم آذرماه در شورای اداری شهرستان ماهنشان گفت: اجلاس سراسری نماز یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که در استان‌ها برگزار می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از دلایل اهمیت این اجلاس پیام مقام معظم رهبری به آن است، اضافه کرد: ایشان دراین پیام اهمیت نماز را در بخش‌های مختلف تشریح می کنند.

وی با اشاره به اینکه آینده مملکت و نظام مقدس جمهوری اسلامی به نسل آینده بستگی دارد، اضافه کرد: به همین خاطر شعار امسال اجلاس نماز نیز با تأکید بر این نسل تعیین شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان با بیان اینکه نماز نسل نو با تکیه بر نقش مدرسه؛ مسجد و دانشگاه اجلاس سراسری نماز برگزار خواهد شد، افزود: مسئله این است که خود اجلاس یک برنامه در حوزه سیاست گذاری است و فراخوان‌های علمی که وجود دارد؛ یک سری مطالبات را از مسئولیان مطرح کرده و آنها را پیگیری می کند.

یوسفی با اشاره به اینکه علت اهمیت نماز در مدارس حتما به منزله این نیست که حتما یک روحانی در مدرسه باشد که اقامه نماز کند، گفت: ما به محدودیت ها واقف هستیم و به همین خاطر هم انتظار داریم با در نظر گرفتن این محدودیت ها کار به صورت جهادی انجام شود.

وی تصریح کرد: برای مثال اگر با کمبود روحانی مواجه هستیم می توانیم به صورت چرخشی از حضور روحانیون در مدارس استفاده کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان با بیان اینکه اقامه نماز و تبیین مسائل موجود در تشویق دانش آموزان به اقامه نماز بسیار موثر است، گفت: باید به صورت جدی در این زمینه فعالیت شود.

یوسفی با اشاره به اینکه در مساجد نیز اقامه نماز و فعالیت های مربوطه باید با محوریت جوانان انجام شود، اضافه کرد: در برخی از مساجد حتی به جوانان فرصت فعالیت داده نمی شود که مورد قبول نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا