اخبارکردستان

دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کردستان: در‌جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و همکاری با ستاد اقامه نماز در بحث جشن تکلیف اداره کل اوقاف اعلام‌ آمادگی می‌نماید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز بیست و سوم آبان ماه مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز با مدیرکل و معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان دیدار و گفت و گو کردند.

در ابتدای این دیدار عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان بابت تشکیل جلسه با ارائه توضیحاتی درخصوص تفاهم نامه ها و نحوه ارزیابی گفت: در راستای تفاهم نامه های کشوری تفاهم‌ نامه استانی هم با دستگاه ها داریم‌، به منظور این که تفاهم نامه کشوری کلی می باشد لذا تفاهم نامه استانی با توجه به شرایط و ظرفیت های استان بومی سازی می شود.

وی با اشاره به سی امین اجلاس سراسری نماز با  موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر مدرسه، مسجد و‌دانشگاه ها  افزود: اجلاس سراسری نماز با پیام مقام معظم رهبری و سخنرانی رئیس‌جمهور و با حضور وزرا و روسای سازمان ها برگزار‌می شود.

عظیمی درخصوص کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز و عضویت سازمان اوقاف و امور خیریه توضیحاتی ارائه نمود و افزود: از اداره کل اوقاف و امور خیریه انتظار داریم که گزارشی کامل از اقدامات انجام شده، دلایل برنامه های محقق نشده و برنامه ها و راهکار های پیشنهادی برای آینده به رئیس سازمان اوقاف ارائه نموده و رونوشت آن به ستاد اقامه نماز استان ارسال گردد.

در ادامه عظیمی ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص سند بیست ساله ستاد اقامه نماز و نحوه بومی سازی و تهیه نسخه نهایی آن گفت: استان کردستان نسبت به استان های دیگر در نمازخانه های بین راهی کم برخوردار است و ‌بیشتر‌ نمازخانه ها مربوط به مجتمع های رفاهی و جایگاه های سوخت می باشد و در این خصوص لازم‌است از رهنمود ها و حمایت های اداره کل اوقاف و امور خیریه استفاده نموده و در شورای برنامه ریزی استان مطرح و اقدامات لازم صورت پذیرد.

عظیمی ضمن اشاره به حمایت های لازم از ائمه جماعت در آموزش و پرورش گفت: ستاد اقامه نماز با همکاری آموزش و پرورش جشن‌ تکلیف برای دانش آموزان برگزار می کند که در این جشن ها‌ با اهدای جوایز نمازی سعی در مانوس کردن دانش آموزان با نماز و ایجاد انگیزه مضاعف در ادای تکلیف می کنیم که متاسفانه از نظر اعتباری با‌ مشکلات و ‌نواقصاتی مواجه هستیم که انتظار داریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در برگزاری این جشن ها و تامین اعتبارات همکاری لازم بعمل آورد.

حجت الاسلام کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان ضمن خوشامدگویی به مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز اظهار داشت: در‌جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و همکاری با ستاد اقامه نماز در بحث جشن تکلیف اداره کل اوقاف اعلام‌ آمادگی می‌نماید. وی افزود: پیشنهاد می شود به بهانه‌ جشن‌ تکلیف دانش آموزان کارگاه آموزشی با مدرسین زبده برای مادران برگزار کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان ضمن ارائه گزارشی درخصوص اقدامات اوقاف در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و حمایت های آن اداره کل  از ائمه جماعت گفت: در بحث عملکرد اوقاف در کردستان ‌با‌ توجه‌ به‌ اینکه‌ موقوفات کردستان اکثرا مسجد محور می باشد، ماهانه از محل درامد موقوفات برای امام‌ جماعت برخی از مساجدی که‌ موقوفه‌ دارند مبلغی پرداخت میکنیم که با‌توجه به درامد مسجد در‌ ماه متفاوت است که این مسئله‌نشان از تاثیر مستقیم اداره کل اوقاف در ‌امر نماز است.

در پایان این دیدار، مدیر و کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان کردستان از نمازخانه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بازدید کردند.

دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستانبازدید مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز استان کردستان از نمازخانه اداره کل اوقاف و امور خیریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا