اخبارکرمان

نماز وحدت بخش ادارات رفسنجان در دانشگاه ولی عصر اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کرمان ، به مناسبت دهه کرامت نماز وحدت بخش ادارات مورخ بیست و چهارم اردیبهشت ماه در دانشگاه ولی عصر(عج) و با حضور اساتید ، دانشجو ها، دبیر ستاد اقامه نماز و سایر ادارات برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز ضمن خیرمقدم، در رابطه با مرتبه والای حضرت معصومه دقایقی را به سخنرانی پرداخت و گفت: برای رسیدن به مقام و مرتبه والا باید به دو نکته توجه کرد و آن دو نکته را با توجه به آیه ای از قرآن تطهیر و دوری از رجس دانست و در ادامه توضیح داد آنچه انسان را از رجس دور می کند و به وادی تطهیر وارد می کند تعقل و ایمان است.

وی چهار واژه متضاد سخاوت،کرامت،بخالت و دنائت را توضیح داد که سخاوت را هر انسان متقی دارد که همان انفاق است و باید انجام دهیم ، بالاتر از سخاوت کرامت است زیرا در رابطه با سخاوت گفته شده هم خودش استفاده می کند و هم به دیگران خیرش می رسد.

وی افزود: اما کرامت یعنی خودش استفاده نمی کند ولی به دیگران می بخشد و مصداق روشن کرامت ائمه اطهار هستند که کل زندگیشان را وقف مردم کردند.

دبیر ستاد اقامه نماز در ادامه به داستان امام رضا (ع) و مرد مسیحی اشاره کرد که با اینکه در آن مناظره امام نزدیک بود دل مرد میسحی را رام کرد و به اسلام گرایش پیدا کند در هنگام اذان مناظره را ترک کرد و نماز اول وقت را اقامه کرد که این کار نشان می دهد ارزش نماز اول وقت از همه چیز بالاتر است.

وی تاکید کرد: ما نیز باید نماز را در اول وقت و در صورت امکان به جماعت بخوانیم.امام رضا (ع) بعد از اقامه نماز مناظره را ادامه داد و آن مرد مسیحی نیز مسلمان شد زیرا دید حرف و عمل امام یکی است.

اقامه نماز وحدت بخش ادارات در دانشگاه ولی عصر رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا