آذربایجان شرقیاخبار

دوره آموزشی آداب و اسرار نماز ویژه قهرمانان و مربیان ورزشی تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، دوره آموزشی آداب و اسرار نماز برای قهرمانان و مربیان ورزشی با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، در اداره کل ورزش و جوانان استان، روز یکشنبه هفتم اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن تشکر و قدردانی از مدیر، معاونین و عوامل اجرایی دوره، با اشاره به آیه ۲۸ سوره رعد گفت: در این دنیا بزرگترین گمشده انسان، که خودش را بخاطر آن به آب و آتش میزند، آرامش است، و این نعمت بزرگ را خدا در هیچ چیزی غیر از یاد خودش قرار نداده، و فرموده با یاد من به آرامش می رسید، یکی از جلوه های یاد خدا نماز است، پس اگر آرامش، عزت و سربلندی می خواهید، نماز بخوانید.

وی با بیان آثار و برکات فردی و اجتماعی نماز، افزود: نماز باعث می شود انرژی های منفی به مثبت تبدیل بشود و انسان را از فحشاء که نوعی آسیب اجتماعی، و منکر که نوعی آسیب فردی است حفظ کند، بخاطر این است که خدا به نماز از سایر عبادات بیشتر تاکید کرده است.

وی در ادامه برکات نماز، تصریح کرد: برای اینکه ارتباط ما با خدا قطع نشود و از غفلت ها دور باشیم، خدا بر ما منت گذاشته و نماز را بر ما واجب کرده، پس ما باید به نماز بیشتر اهمیت بدهیم تا این ارتباط از بین نرود.

دوره آموزشی آداب و اسرار نماز اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقیدوره آموزشی آداب و اسرار نماز اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا