اخبارخراسان رضوی

جلسه کارگروه ارزیابی عملکرد اداره کل حج و زیارت خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه کارگروه ارزیابی عملکرد حج و زیارت با حضور مدیرکل، مدیر ستاد اقامه نماز، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نمایندگان تهران پنجشنبه بیست و یکم دی ماه برگزار شد.

پس از طرح موضوع جلسه در مورد نقاط قوت و ضعف اداره کل حج و زیارت استان در شاخص های عمومی مطرح شد و برخی از مشکلات و تنگناها مانند کمبود نیروی انسانی و برخی شاخص هایی که مصداق ندارد بازگو شد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ضمن تشکر از کارگروه حج و زیارت یادآور شد: حج از یک جایگاه ویژه عبادی برخوردار است که می تواند با حفظ ارتباط روحانی با اعضای کاروان خود به تقویت باورهای دینی و خاطرات عبادی حج اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: همچنین می توان با تقویت آگاهی از فلسفه زیارت و عبادت علاوه بر صحت قرائت زائرین با آثار و اسرار نماز آشنا ساخت.

سبحانی نیا افزود: ضمنا می توان در کتاب های منتشرشده به موضوع اهمیت نماز و نمازجماعت پرداخت و به برخی پرسش های مهم اشاره کرد یا در قالب فراخوان خاطرات عبادی طلب و تقدیر کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در بخش دیگری از صحبت های خود اضافه کرد: در مورد سامانه سجاده این نکته را باید یادآور شد فعالیت های خوبی در طول سال چه از سوی مدیریت حج یا از بعثه مقام معظم رهبری در استان انجام می گیرد که در حوزه نماز در سامانه سجاده کامل درج گردد تا مشکلی پدید نیاید و ستاد اقامه نماز استان نیز آمادگی همکاری در هر بخشی را خواهد داشت.

جلسه کارگروه ارزیابی عملکرد اداره کل حج و زیارت استان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا