همدان

بررسی اهمیت نماز در خطبه های نماز جمعه همدان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، آیت‌اللّه شعبانی‌ موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان جمعه ۲۹ اردیبهشت در خطبه‌ های پیش از نماز جمعه شهر همدان، بیان کرد: در قرآن کریم آمده است نسبت به نمازهای خود محافظت کنید چون اولیای خداوند چشم انتظار  آمدن نماز هستند.

آیت الله شعبانی موثقی به نقل از امام صادق(ع) در مورد اهمیت نماز در شبانه روز تشریح کرد: اگر کسی نمازهای پنجگانه خودش را اقامه کند به شرطی که حدود آن و محافظت بر وقت نماز را رعایت کند، خداوند باخودش عهد بسته که چنین شخصی را وارد بهشت کند. وی ادامه داد: در روایات و احادیث به نماز اول وقت بارها اشاره شده است زیرا این وقت ها اصراری در آخرت دارد.

شعبانی موثقی افزود: انسان اگر بخواهد به ذات ربوبی پروردگار نزدیک شود باید نماز خود را چون نماز معصومان به پای دارد همان‌گونه که امام علی (ع) به قدری در نماز مشغول ذات پروردگار می‌شد که خود را فراموش کرده و حقیقت مادی جهان را نادیده می‌گرفت.

امام جمعه همدان در ادامه تصریح کرد: خداوند نماز را معراج و تقرب مومن قرار داده است و این امر مهمترین وسیله نهی از فساد و فحشا می باشد که اگر درست و با قلب خوانده شود فرد مومن را از بسیاری کارهای ناپسند دور خواهد کرد. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در پایان به نقل از پیامبر اکرم(ص) گفت: من ۳ مسئله را برای کسی که نماز اول وقت را بجا می آورد ضمانت میکنم، اول راحتی در زمان جان دادن، دوم برطرف شدن غم و غصه و سوم نجات از آتش جهنم خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا