اخبارمرکزی

جلسه بررسی راهکارهای اقامه نماز صبح در اول وقت در استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، در راستای دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد، جلسه بررسی راهکارهای اقامه نماز صبح در اول وقت، نشست نماز و پاسخ به شبهات نماز نوجوانان در موکب شهدای گمنام روز شنبه بیست و هشتم مرداد ماه با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام رودبارانی در خصوص اقامه نماز صبح در اول وقت مطالبی را برای نوجوانان بیان کرد و گفت: ضعف در خداشناسی یکی از مهم ترین عواملی است که موجب می شود تا انسان نسبت به نماز صبح غفلت کند و به سختی از خواب بیدار شود، اگر انسان واقعا نسبت به الطاف الهی کمترین معرفت را داشته باشد و بداند که قرار است به هنگام نماز با خالق خود صحبت کند، خالقی که ما را از نیستی به دنیا آورده و تمام نعمت های خود را به ما ارزانی داشته تا انسان به نهایت کمال و درجات بالا در بهشت دست پیدا کند، سر از پا نشناخته و با تمام وجود به اقامه نماز عاشقانه خواهیم پرداخت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی افزود: برای اینکه اول صبح برای اقامه نماز با نشاط بیدار شویم باید گناه نکنیم، که یکی از موانع سحرخیزی است، اعمال و رفتاری که انسان در روز انجام می دهد نقش بسیار مهمی در توفیق انسان نسبت به عبادات دارد.

وی ادامه داد: در مرحله بعد برای سحرخیزی باید اراده و عزم جدی داشته باشیم و برای بیدار شدن نباید از خود ضعف نشان دهیم که یکی دیگر از موانع اقامه نماز صبح در اول وقت است و باید با اراده قوی با آن مبارزه کنیم. امام علی (ع) می فرمایند: با عزم و اراده، به جنگ سستی بروید.

در پایان این جلسه به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد و نوجوانان سوالات و شبهات خود را مطرح کردند و حجت الاسلام رودبارانی به سوالات آنها پاسخ داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا