اخبارچهارمحال و بختیاری

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر چهارمحال و بختیاری ویژه نوروز ۱۴۰۳ برگزار شد

استاندار چهارمحال و بختیاری: میزبانی شایسته از مسافران اولویت استان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، به نقل از خبرگزاری ایرنا، چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه نوروز ۱۴۰۳، با حضور غلامعلی حیدری استاندار، حجت الاسلام والمسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز، حیدری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، جیلان مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی، مدیران و نمایندگان کمیته‌های ده گانه ستاد، مدیران جوامع گردشگری استان و با حضور وبیناری فرمانداران ۱۲شهرستان استان در روز یکشنبه، سیزدهم اسفندماه، در سالن اجتماعات شهید مردانی استانداری برگزار شد.

غلامعلی حیدری، در نشست ستاد خدمات سفر چهارمحال و بختیاری گفت: معاونان استاندار با تشکیل هیات‌های نظارت و بازرسی از شهرستان‌ها دیدن و آمادگی این مناطق را ارزیابی کنند.

وی افزود: به صورت سرزده از ستادهای شهرستانی بازدید کرده و بر اقدامات و برنامه‌های پیش‌بینی شده نظارت می‌کنم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر برگزاری رزمایش سفر نوروزی در تمام شهرستان‌های استان، اظهار داشت: همه دستگاه‌ها هم‌افزایی و همکاری برای میزبانی شایسته از مسافران را داشته باشند.

حیدری تصریح کرد: ضروری است تا راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نمازخانه‌های بین‌راهی استان را ساماندهی و در رفع و آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز در استان اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه ایام نوروز بهترین فرصت برای ارائه فرهنگ مهمان‌نوازی مردم و معرفی استان است، افزود: همانطور که مردم استان در انتخابات حماسه آفریدند و مشارکت خوبی داشتند در ایام نوروز هم می‌توانند فرهنگ اصیل خود را به مسافران عرضه کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری زیباسازی شهرها از جمله ورودی‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: علاوه‌بر آن از نظر خدمات‌دهی به مسافران و تامین سرویس‌های بهداشتی باید اقدامات لازم انجام گیرد.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، گزارشی از وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی ارائه داد و همچنین در خصوص تجهیز و تعمیر نمازخانه های بین راهی و ۱۷ مسجد بین راهی تاکید کرد.

وی خطاب به فرمانداران گفت: ضمن بازرسی و نظارت مستمر از مساجد و نمازخانه های بین راهی، تعمیر و تجهیز نمازخانه ها و مجتمع های خدماتی و مساجد بین راهی هم در اولین فرصت صورت گیرد.

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تاکید ویژه ای کرد و نسبت به تعیین مکان مناسب دراین ماه برای مسافران جهت صرف افطار و نصب تابلو برای مساجد توسط شهرداری‌ها تاکید کرد.

شایان به ذکر است، چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۸۰۰ جاذبه گردشگری شامل ۱۰۸ جاذبه طبیعی، ۶۷۴ جاذبه فرهنگی و تاریخی، هشت اثر دست‌ساز، ۱۲ روستای هدف گردشگری ملی، ۱۵ منطقه نمونه گردشگری مصوب دولت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا