اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز بانک صادرات استان اصفهان برگزار شد

دوره آموزشی نماز ویژه مدیران و کارکنان شعب بانک صادرات استان اصفهان برنامه ریزی و برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز بانک صادرات استان اصفهان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ولایتی مشاور فرهنگی و دبیر ستاد اقامه نماز شعب بانک صادرات کشور، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، اسکندری مدیرعامل بانک صادرات و مدیران ارشد شعب بانک روز پنجشنبه دوم شهریورماه در سالن جلسات بانک صادرات برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در شورای اقامه نماز بانک صادرات به اهمیت و جایگاه نماز اشاره داشت و گفت: بسیاری از مسائل جامعه بشریت با اقامه نماز بر طرف می گردد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ادامه داد و گفت: ریشه احساس پوچی نمودن به خاطر فاصله گرفتن از اصل خودمان است و قسمتی از وجودمان که خداوند برای ما برنامه ریزی نموده است را فراموش کردیم.

وی به وجود امر نماز و پرستش در تمامی ادیان قبل اشاره کرد و بیان نمود: پرستش از اول در تمامی ادیان وجود داشته است و بشر ذاتا محب پرستش است لذا یکی آتش، یکی سنگ و… را می پرستیدند اما پیامبران آمدند و این پرستش را در مسیر صحیح با اقامه نماز قرار دادند.

مدیر ستاد اقامه نماز بیان کرد: امر نماز برای خداوند نیست زیرا خداوند از آن بی نیاز است و این بشر است که به امر نماز نیاز دارد لذا با اقامه نماز فحشاء و منکر را از جامعه بزداید چرا که خداوند در قرآن می فرماید: وَأَقِمِ الصَّلَاهَ إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ(عنکبوت ۴۵)

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به برگزاری دوره آموزشی نماز اشاره داشت و گفت: دوره ۲۸ ساعت آموزش نماز ضمن خدمت برای کارکنان شعب بانک صادرات برگزار شود که ۱۴ ساعت غیر حضوری و ۱۴ ساعت حضوری که در صورت امکان با توجه به مشغله کارکنان بانک می توان این دوره را به صوت غیر حضوری برگزار نمود.

در پایان مقرر گردید دوره آموزشی نماز ویژه مدیران و کارکنان شعب بانک صادرات استان اصفهان برنامه ریزی و برگزار شود.

شورای اقامه نماز بانک صادرات استان اصفهان

شورای اقامه نماز بانک صادرات استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا