اخبارکرمان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فهرج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فهرج روز پنجشنبه دوم شهریور ماه با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان کرمان، امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولین ادارات شهرستان فهرج در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فهرج برگزار شد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فهرج

در این جلسه حجت الاسلام عرب‌پور مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان طی سخنانی گفت: اگر در کارهای فرهنگی و مذهبی کار پیشگیرانه انجام ندهیم طبعاً در یک وادی قرار می‌گیریم که جبران ناپذیر خواهد بود و در راس کارهای معنوی توجه دادن انسان‌ها به خداست یکی از دردهایی که قرآن بیان می‌کند و بسیار تا بسیار سخت است آن غفلت است و اگر انسان‌ها غافل بشوند طبعاً در این غفلت ضرر خواهند کرد.

وی افزود: باید بدانیم که داروی غفلت ذکر خداوند است و ذکر خداوند در سه چیز است که اولین آن قرآن که می‌فرماید نحن نزلنا الذکر دوم آنکه نماز،اقم الصلاه لذکری و سوم اهل بیت است ذکرکم لذاکرین.

عربپور در ادامه اظهار کرد: این سه مورد اگر در جامعه رواج پیدا کنند جامعه بیمه خواهد شد.

وی همچنین گفت: در خصوص ارادت به اهل بیت یک ماه قبل در عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام دیدیم که جوانان چقدر پرشور در مراسم و عزاداری‌های سیدالشهدا علیه السلام ظاهر شدند و ارادت خودشان را نسبت به امام حسین علیه السلام و اهل بیت نشان دادند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان بیان کرد: در زمینه قرآن الحمدالله کارهای خوبی صورت گرفته است حفاظ و قاریان برجسته‌ای را پرورش داده‌ایم و مجالس تفسیر قرآن هم رونق زیادی داشته است و همچنین در زمینه نماز هم کار شده است ولی هم نماز هم قرآن و هم اهل بیت حقشان به خوبی ادا نشده است و وقتی که حقشان ادا نشد هم پیش خدا مسئول هستیم و هم آن خطر برطرف نمی‌شود.

حجت الاسلام مهدی عرب‌پور در ادامه تشریح کرد: خود قرآن در سوره مریم میفرماید،کسانی که به سرکشی و غی گرفتار شده‌اند عزاء الصلاه و تبع الشهوات و من نماز را ضایع کردم و به دنبال شهوترانی ها راه افتادم و من آن قوم غی و سرپیچ از دستورات خدا شدم.

امام جمعه موقت کرمان تصریح کرد: ما اگر بخواهیم با مفاسد مبارزه کنیم ،با بد اخلاقی‌ها مبارزه کنیم این‌ها همه از آفات جامعه ماست باید نماز را در جامعه ترویج نماییم و ترویج نماز به هر شکل ممکن میشود صورت گرفت.

عربپور در ادامه گفت: گاهی شما اگر در محل اداره محل تجمع یک اجتماعی اول ظهر سجاده را پهن کنید و به نماز بایستید و نماز را اقامه کنید مثل آن نمازی است که امام حسین علیه السلام در میدان جنگ و مبارزه اقامه کرد ارزش پیدا می‌کند.

حجت الاسلام مهدی عرب‌پور با بیان اینکه وقت اذان، اذان بگویید و اذان گفتن دعوت به نماز است بیان کرد: طبق فرموده حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور، اذان ما را ۶ بار به نماز دعوت می‌کند دو مرتبه حی علی الصلاه دو مرتبه حی علی الفلاح و دو مرتبه هم حی علی خیر العمل.

وی همچنین گفت: آنجا که اذان پخش می‌شود شیاطین فرار می‌کنند و با اذان گفتن شیاطین را فراری دهید و پرچم اذان را به هر شکل ممکن که می‌توانید بردارید.

وی ادامه داد: ما از اداراتمان به عنوان پیشانی نماز بر اساس الذین ان مکناهم فی الارض اقام الصلاه چند انتظار داریم اول اینکه شورای اقامه نماز در داخل اداره تشکیل شود بنشینید در مورد نماز با هم بحث و گفتگو کنید دوم اینکه فضای اداره فضای نمازی شود، اذان به موقع پخش شود،بر دیوارهای اداره شعارهای نمازی نوشته شود و در تابلوی اعلانات اداره احادیث و روایات نمازی نصب شود و وقتی که انسان نگاه می‌کند این شعارها و احادیث آنها را متوجه خدا کند.

حجت الاسلام عرب‌پور بیان داشت: نکته دیگری که باید به آن توجه داشت خانواده‌ها را دریابید سعی کنید فصلی یک کتاب نماز به آنها داده شود کتاب‌های نمازی به خانه‌ها برده شود جشن تکلیف برای فرزندان پرسنل گرفته شود و همچنین کار فرهنگی برای پرسنل فراموش نشود وی همچنین گفت: پرسنلی که در نماز حضور دارند و فعالیت مستمر در بحث نماز دارند تشویق و ترغیب شوند.

حجت الاسلام عرب‌پور با اشاره به دستورالعمل مقام معظم رهبری بیان کرد: ستاد اقامه نماز باید وضعیت نماز ادارات را ارزیابی کند و این ارزیابی برای ادارات سامانه ای تعریف شده به نام سامانه سجاده رابط نماز اداره فعالیت‌های نمازی اداره را باید در این سامانه بارگذاری کنند.

سخنرانی فرماندار شهرستان فرج در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان

در ادامه سعید نیا فرماندار فهرج گفت: در بحث ستاد اقامه نماز در سطح شهرستان رؤسای ادارات اهتمام ویژه‌ای در خصوص نماز داشته‌اند و سامانه سجاده هم که از طرف ستاد اقامه نماز استان تعریف شده بود اکثر ادارات این بارگذاری را انجام داده‌اند.

سعیدنیا اظهار کرد: در بحث جانمایی نمازخانه در ادارات آنجایی موفق‌تر است که بهترین جا را در اداره به نمازخانه اختصاص داده است.

فرماندار فهرج در ادامه گفت: جا دارد از رئیس سازمان تبلیغات فهرج تشکر کنیم که تعداد روحانیون مستقر در شهرستان فهرج را افزایش داده و از این بابت خدا را شاکر و سپاسگزاریم که ما در بحث روحانی هم در مساجد و هم در ادارات مشکلی نداریم و بسیاری از روستاهای شهرستان اقامه نماز جماعت در مساجد را با حضور روحانی فعال دارند.

این مقام مسئول در شهرستان فهرج تصریح کرد: در بحث خانه‌های عالم تخصیص خوبی را اختصاص داده‌ایم و سعی کرده‌ایم که در تمامی روستاها خانه عالم ایجاد کنیم که روحانی در روستا می‌آید از این جهت مشکلی نداشته باشد.

فرماندار فهرج تشریح کرد: سال قبل در خصوص تکمیل و ساخت مساجد مبلغ ۸۰۰ میلیون بودجه اختصاص داده شده است و امسال هم با کمک خیرین شهرستان ۱ میلیارد تخصیص برای ساخت مساجد گذاشته شده است.

سعید نیا فرماندار شهرستان فهرج بیان کرد: تمامی دهیاران را بسیج کردم که در خدمت روحانیون باشند چرا که کارهای فرهنگی در سطح شهرستان با محوریت این بزرگواران انجام می‌پذیرد و ما خوشحالیم که کارهای خوبی در حوزه نماز در شهرستان فهرج صورت گرفته که این را مدیون روحانیونی هستیم که در این زمینه فعالیت کرده‌اند.

در پایان این جلسه از فعالین نماز شهرستان فهرج تقدیر به عمل آمد.

از دیگر برنامه های حضور حجت الاسلام عربپور به شهرستان فهرج زیارت قبور شهدای فهرج، دیدار با خانواده های معظم شهدا و افتتاحیه موکب زائرین سیدالشهدا در شهرستان دارالوحدت فهرج بوده است.،

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فهرج

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فهرج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا