اخبارکردستان

برگزیدگان جشنواره «فجر تا فجر» در کردستان تجلیل می‌شوند

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان از برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره «فجر تا فجر» در چهارشنبه، ۲۹ آذر در کردستان خبر داد و گفت: در این مراسم ۴۰ نفر از برگزیدگان مرحله استانی اولین جشنواره فجر تا فجر تجلیل می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان به نقل از خبرگزاری ایکنا اکبر عظیمی، مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ادبی – هنری «فجر تا فجر» گفت: در این دوره از جشنواره ۵۰۰ اثر از هنرمندان فرهنگی و دانش‌آموزان استان کردستان  به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره در دو رده سنی بزرگسالان و دانش‌آموزان افزود: در این راستا ۴۰ اثر برتر در رشته‌های پادکست، کلیپ، مقاله، شعر نمازی، نقاشی و … از دانش‌آموزان و هنرمندان استان به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان از برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره «فجر تا فجر» در چهارشنبه، ۲۹ آذر در کردستان خبر داد و بیان کرد: در این مراسم ۴۰ نفر از برگزیدگان مرحله استانی اولین جشنواره فجر تا فجر تجلیل می‌شوند.

وی به اهداف برگزاری این دوره از جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: این دوره از جشنواره با هدف استفاده از سرمایه هنر در جهت توسعه و ترویج اقامه نماز، شناسایی استعداهای هنری و بهره‌گیری از این استعدادها در راستای ترویج فرهنگ نماز در جامعه برگزار شده است.

عظیمی با اشاره به نشر آثار برگزیده هنرمندان سراسر کشور و حمایت از این آثار از سوی ستاد اقامه نماز افزود: این مجموعه از آثار فاخر هنری منتشرشده در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز در دسترس جامعه مخاطبان، دانشگاهیان، نسل نو و دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: در این دوره از جشنواره برگزیدگان مسابقات آیات قرآنی و نماز ماه مبارک رمضان، ، داوران جشنواره فجر تا فجر، افراد مؤثر در برگزاری جشنواره تجلیل خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان از برگزاری دومین جشنواره ادبی – هنری نماز با عنوان «فجر تا فجر» همزمان با آغاز دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد در سطح استان خبر داد و افزود: نتایج این جشنواره ادبی پنجم بهمن اعلام خواهد شد.

وی در پایان گفت: موضوعات این جشنواره نماز جماعت مسجد و مدرسه عامل تعاون و کار جمعی، روابط اجتماعی، مواسات و همدلی، نماز تقویت‌کننده صلابت، شجاعت، عزت، امنیت ملی،مسئولیت اجتماعی، نماز عامل عدالت و آرامش و امنیت فردی و اجتماعی، نماز عامل تحکیم و تعالی بنیان خانواده، تربیت فرزندان صالح و پایداری  است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا