اخبارکرمان

نشست خانواده پیرامون نماز در رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، نشست خانواده پیرامون نماز توسط حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز عصر روز سه شنبه  مورخ پانزدهم  اسفند ماه در مدرسه غیر دولتی پسرانه علوی با حضور جمعی از خانواده های دانش آموزان برگزار گردید.

موضوع جلسه راه های جذب جوانان به نماز بود که در این راستا دبیر ستاد اقامه نماز به هفت راه اشاره نمود و توضیحاتی را در این زمینه به حاضرین ارائه کرد.

حجت الاسلام حسینی یکی از راه ها را یادآوری نعمت های الهی دانست و دو آیه از قرآن را برای این موضوع بیان کرد ( وَأَمَّا بِنِعۡمَهِ رَبِّکَ فَحَدِّثۡ ) ( فَلْیَعْبُدُوا رَبَّ هذَا الْبَیْت الّذی أَطْعَمَهُمْ مِنْ جُوعٍ وَ آمَنَهُمْ مِنْ خَوْفٍ )

وی راه دیگر را آشنا کردن جوانان با نمازگزاران موفق در رشته های علمی دانست و در این راستا قصه شهید بابائی و اعتنا به نماز در خارج از کشور توسط ایشان را بیان کرد.

حسینی  راه سوم را پرهیز از سخت گیری و زیاده روی دانست و گفت خداوند سخت گیری نکرده بلکه فرموده ( یُرِیدُ اللّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَ لا یُرِیدُ بِکُمُ الْعُسْرَ ) خداوند برای شما آسانی می‌خواهد و برای شما دشواری نمی‌خواهد.

دبیر ستاد اقامه نماز دعوت عملی به نماز را اینگونه بیان کرد: ( کُونُوا دُعَاهً لِلنَّاسِ‌ بِغَیْرِ أَلْسِنَتِکُمْ (تاثیر عمیق دعوت عملى از این‌جا سرچشمه مى‌گیرد که هر گاه شنونده بداند گوینده از دل سخن مى‌گوید و به گفته خویش صد‌در‌صد ایمان دارد گوش جان خود را به روى سخنانش مى‌گشاید و سخن که از دل برخیزد بر دل مى‌نشیند، و در جان اثر مى‌گذارد، و بهترین نشانه‌ی ایمان گوینده به سخنش این است که خود قبل از دیگران عمل کند.

حجت الاسلام حسینی ایجاد اعتماد به نفس در جوانان برای مقابله با تمسخر افراد نادان را راه دیگر بیان کرد.

وی تشویق صحیح و مناسب مادی و معنوی جوانان و همچنین آشنایی نوجوانان با فوائد نماز در قالب هنر ، نمایش و شعر را راه های مؤثر در جذب و ایجاد علاقه به نماز دانست.

نشست خانواده با موضوع نماز در رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا