اخبارهمدان

اجلاس شهرستانی نماز در فامنین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، اجلاس شهرستانی نماز در فامنین با موضوع «نماز، مدرسه، مسجد و دانشگاه» بارویکرد نسل نو، روز پنجشنبه دوازدهم بهمن باحضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، حجت الاسلام والمسلمین غفاری امام جمعه شهرستان فامنین، سید روح الله حسینی فرماندار، مسئولین و دانش آموزان شهرستان فامنین در مصلی اعظم این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این اجلاس حجت الاسلام غفاری امام جمعه شهرستان فامنین، با اشاره به آثار اقامه نماز بیان کرد: نماز معجون همه کارهاست و روی نظم زندگی تاثیرات مختلفی دارد و باید بدانیم نماز با حضور قلب تاثیر بی نظیری بر تمرکز انسان می‌گذارد.

وی افزود: نباید فراموش شود که نماز صبح اراده انسان را قوی می کند و به نقل از حسین رضا زاده قهرمان وزنه برداری زمانی که پرسیدن سنگین ترین وزنه‌ای که تا بحال به بالای سر برده‌ای چقدر بوده گفت: دو کیلو، گفتند عجب! وی ادامه داد اگر توانستید صبح پتو را کنار بزنی و وضو بگیری و مشغول نماز بشوی آن موقع قهرمان هستی.

در ادامه سید روح الله حسینی فرماندار فامنین، با بیان اهمیت اقامه نماز گفت: برای رشد و پیشرفت جامعه ضرورت دارد به نماز و مسجد توجه ویژه کنیم.

حسینی خاطرنشان کرد: نماز در جامعه رکن و اصلاح کننده امور است و بر اساس آیات و روایات اصلاح جامعه با اقامه نماز است و باید به دنبال رواج نماز باشیم.

فرماندار فامنین با بیان اینکه آسیب های اجتماعی با اقامه نماز کاهش پیدا می کند، ادامه داد: هرجا از نماز فاصله گرفتیم آنجا آسیب های پررنگی مشاهده شده است و اگر به دنیال رشد و پیشرفت جامعه هستیم ضرورت دارد به نماز و مسجد توجه ویژه کنیم.

سید روح الله حسینی تشریح کرد: امام جمعه شهرستان رزن به اقامه نماز اهتمام ویژه دارد و ظرفیت‌های خوبی با مساجد پررونق در شهرستان وجود دارد که یک امتیاز وصف ناپذیر برای شهرستان فامنبن است.

حسینی اضافه کرد: در وصیت نامه شهدا یکی از پر‌‌تکرارترین توصیه ها توجه به نماز است و به همین دلیل در شهرستان به این موضوع توجه ویژه‌ شده و فعالیت های مبلغین شهرستان قابل تقدیر است.

لازم به ذکر است در پایان این اجلاس از فعالین در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز شهرستان فامنین تقدیر به‌عمل آمد.

اجلاس نماز فامنین

اجلاس نماز فامنین
اجلاس شهرستانی نماز در فامنین برگزار شد

اجلاس شهرستانی نماز در فامنین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا