اخبارمرکزی

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز با رئیس دانشگاه پردیس فرهنگیان استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین ماه حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان با علی مقدسی رئیس دانشگاه پردیس فرهگیان استان و اعضاء شورای اقامه نماز دانشگاه زینب کبری(س) با هدف برنامه ریزی برای اجرای دوره های آموزشی ویژه دانشجو معلمان، در محل دانشگاه زینب کبری (س) دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه دانشگاه پردیس فرهنگیان استان، مطالبی را در خصوص افزایش سطح آگاهی دانشجو معلمان در زمینه آثار و برکات نماز در جامعه مطالبی را بیان کرد و گفت: در دین اسلام نماز به عنوان ستون دین معرفی شده و ارائه الگوهای عملی برای اجرای احکام دینی بسیار مهم است و این امر مهم اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه اساتید دانشگاه، مدیران و معلمان مدارس، تمام مسائل احکام، آثار و برکات نماز را به بهترین شیوه و با کردار و فتار خوش به دانشجویان و دانش آموزان آموزش دهند.

وی افزود: اساتید و معلمان بعد از والدین، نقش و مسئولیت مهمی را در حوزه تربیت برعهده دارند و نقش برجسته ای را ایفا می کنند و بر کسی پوشیده نیست، پس باید از این موقعیت بهترین استفاده را کنند و دانشجویان و دانش آموزان را با مسائل و احکام شرعی دین اسلام که مهمترین آن اقامه نماز به ویژه نماز جماعت است آشنا کنند.

رودبارانی در ادامه در خصوص همکاری با دانشگاه پردیس فرهنگیان برای اجرای دوره های آموزشی به ویژه طرح معراج ویژه دانشجو معلمان اعلام آمادگی کرد و گفت: ستاد اقامه نماز استان تمام تلاش خود را برای اجرای دوره های آموزشی نماز شناسی و شیوه های دعوت به نماز در سطح  دانشگاه ها انجام خواهد داد.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: نماز جایگاه بسیار والایی در آموزه های دینی ما دارد و با توجه به کمبودهای که در جامعه وجود دارد، نماز می تواند نقش مهمی را در سوق دادن جوانان به سمت و سوی فعالیت های فرهنگی و دینی دارد.

سپس مقدسی رئیس دانشگاه پردیس فرهنگیان آمادگی خود را برای اجرای دوره های آموزشی نماز شناسی به ویژه طرح معراج برای دانشجو معلمان دختر ورودی سال ۱۴۰۲ اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد که با همکاری ستاد اقامه نماز استان این طرح به نحو شایسته اجرا  شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا