اخبارقزوین

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، حجت‌الاسلام موسوی مدیر و حجت‌الاسلام محمد زاده کارشناس برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان، در روز هشتم بهمن‌ماه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز در بین دانشجویان، با ریاست دانشگاه فرهنگیان استان در محل دفتر رئیس دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا دکتر مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین، ضمن عرض خیرمقدم حمایت خود را از برگزاری دوره‌ها و نشست های مهارت افزایی نماز در دانشگاه اعلام و بیان کرد: این دانشگاه جهت توسعه و ترویج فرهنگ غنی نماز و برگزاری این‌گونه دوره‌ها که باعث توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه می‌شود استقبال می‌کند.

حجت‌الاسلام‌  و المسلمین موسوی ضمن تشکر از همکاری و حمایت ریاست دانشگاه و مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان گفت: ستاد اقامه نماز استان بیشترین فعالیت خود را در بین جوانان انجام می‌دهد و در نظر داریم در راستای عملیاتی نمودن تفاهم‌نامه ستاد اقامه نماز کشور و دانشگاه فرهنگیان، امسال هم دوره آموزشی، مهارتی طرح معراج ویژه دانشجو معلمان و دانشگاه فرهنگیان را برای ترویج فرهنگ نماز برگزار کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز در خصوص هدف از اجرای این دوره گفت: هدف از برگزاری این دوره توانمندسازی دانشجو معلمان در موضوع نماز و برگزاری نمازهای جماعت باشکوه در دانشگاه است و زیرا همین دانشجو معلمان جوان در آینده می‌توانند نقش اساسی در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در مدارس را ایفا کند.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: باید سعی شود اصول دین و اعتقادات به‌خوبی در بین دانشجویان تبیین و جا انداخته شود اگر این امر تحقق پیدا کند، ما شاهد افزایش جمعیت در نمازهای جماعت خواهیم بود.

وی گفت: باید به اساتید این دانشگاه توجه ویژه‌ای داشت، زیرا دفاع اساتید در کلاس از نماز از یک طلبه و مبلغ دینی بیشتر است. لذا از ریاست محترم دانشگاه می‌خواهیم در این امر از اساتید و به‌ویژه اساتید دروس تخصصی بخواهند ستاد اقامه نماز را در امر گسترش فرهنگ اقامه یاری کنند چون اساتید می‌توانند با صحبت‌های کوتاه و تذکرات خود در کلاس‌ها اهمیت نماز را بیان نمایند و با ایجاد انگیزه دانشجویان را به نماز دعوت و علاقه‌مند سازند.

در پایان مدیر ستاد اقامه نماز تأکید کرد: اقامه نماز در اسلام منحصراً وظیفه فرد یا سازمان خاصی نیست بلکه وظیفه همه مؤمنین به‌ویژه کسانی است که خداوند متعال به آن‌ها تمکن داده می‌باشد اگر معلمان و اساتید محترم در مدارس و دانشگاه‌ها از اهمیت نماز در کلاس‌ها بگویند قطعاً دانشجویان و دانش آموزان به نماز علاقه‌مند می‌شوند چون نماز مهم‌ترین توصیه انبیاء و ائمه علیهم‌السلام است.

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا