اخبارقم

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز قم با مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز قم صبح شنبه، چهارم آذرماه، با هدف هماهنگی و برنامه ریزی در پیش برد برنامه های نمازی در دانشگاه فرهنگیان با مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این دیدار به موضوع اجلاس نماز اشاره و نقش دانشگاه فرهنگیان را کلیدی عنوان کرد و گفت: اجلاس نماز با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مسجد، مدرسه و دانشگاه برگزار می شود و این امر نشان از اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان در پیش برد برنامه های نمازی در جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه به آسیب های برنامه های دانشجویان در سال گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: برنامه ریزی ها در برگزاری برنامه های نمازی می بایست به نحوی باشد تا در طول هفته تا شاهد استقبال مضاعف دانشجویان از این برنامه ها باشیم.

وی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت مرکز تخصصی نماز قم خواستار برگزاری کرسی های آزاد اندیشی نماز شد و گفت: ظرفیت اساتید مرکز تخصصی نماز ظرفیتی است که می بایست در برگزاری نشست ها، دوره ها، کرسی های آزاد انیشی و دیگر برنامه های نمازی مورد توجه قرار گیرد.

مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان قم نیز در این جلسه دغدغه مند بودن دانشجویان در حوزه نماز را مورد تاکید قرار داد و گفت: دغدغه مدیران دانشگاه می بایست نماز باشد چرا که معلومات و تجربیات رفته رفته کسب خواهد شد اما عدم اهتمام کافی به نماز جبران ناپذیر است و شاهد آثار مخرب آن در بین دانش آموزان و جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین علی رمضانی در ادامه ارتباط مستمر رئیس، معاونین و دیگر کارکنان دانشگاه با دانشجویان را امری موثر دانست و افزود: ارتباط با دانشجویان می بایست همچون ارتباط پدران با فرزندان باشد تا شاهد اثرگذاری و نفوذ کلام ایشان در دانشجویان باشیم.

وی در تشریح جایگاه این دانشگاه خاطر نشان کرد: این دانشگاه با دیگر دانشگاه ها متفاوت است و می بایست در تشکیل ساختار بیش از پیش مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

همچنین افزود: حتی یک دانشجوی بی نماز در دانشگاه فرهنگیان نیز خسران بزرگی برای جامعه است و نقش رئیس و معاونین در اجرای قوانین و انعطاف دستورالعمل ها به سمت و سوی برنامه های فرهنگی بسیار حیاتی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا