اخبارحوزه ریاستکاشان

همایش نماز دانشگاه فرهنگیان آران و بیدگل کاشان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام محمدیان، مشاور برنامه ریزی و نماز نسل نو ستاد اقامه نماز کشور، در همایش نماز دانشگاه فرهنگیان آران و بیدگل کاشان که در روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد، با اشاره به اینکه کار معلمی همچون کار کشاورزی و زرگری با ظرافت همراه است، گفت: تحول در آموزش مستمر و تدریجی است؛ سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش تدوین شد و تحولات خوبی در کتب درسی اعمال شده است.

وی خطاب به دانشجو معلمان با تامید براینکه در آموزش عنصر تفکر را تقویت کنید، گفت: متاسفانه قدرت تحلیل گیری ضعیف شده است؛ لازم است تا دانش آموزان اهل تفکر شوند و تحلیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه بچه ها را به تفکر و دریافت پاسخ سوالاتشان تشویق کنید، گفت: ایمان اگر برپایه احساسات بنا شود پس از مدتی سست می شود از اینرو برنامه های درسی، عقلانی و برپایه معنویت، ایمان، عمل و اخلاق باشد.

این سخنران با اشاره به تعریفی از زندگی برای حاضران، اضافه کرد: زندگی در ارتباط با خود، با همنوعان، ارتباط با نظام عالم و ارتباط با خدا خلاصه می شود.

وی با اشاره به اینکه ارتباط صحیح زندگی را معنا دار می کند، افزود: دوره ابتدایی حساس ترین دوره است هرچه در این دوره آموزش دهید در وجود دانش آموز باقی می ماند. معلمان ابتدایی مسئولیت خطیری دارند. اولین ارتباط با دانش آموزان مهم است و لازم می دانم صحیح باشد.

وی به نقش معلم در ارتباط با دانش آموز و اثرگذاری بر شخصیت نسل نو اشاره کرد و گفت: معلمان باید دارای ویژگی هایی باشند که دانش آموزان با علاقه در کلاس درس حاضر شوند، دلسوزی لازمه کار معلمی است در اینصورت سخنش در دانش آموز اثرگذار خواهد بود.

این سخنران اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام هم به عنوان معلم از سوی خداوند مبعوث شد تا انسان را راهنمایی کند. به رغم مشکلاتی که برخی معلمان در کلاس درس مواجه هستند لازم است با صبر و حوصله با دانش آموزان برخورد کنند.

همایش نماز دانشگاه فرهنگیان آران و بیدگل کاشان

همایش نماز دانشگاه فرهنگیان آران و بیدگل کاشان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا