اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان روز شنبه هفتم بهمن ماه با حضور علی مقدسی رئیس و حجت الاسلام و المسلمین نورمحمدی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضاء شورا با هدف برنامه ریزی برای برگزاری دوره آموزشی معراج، در محل دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام رودبارانی ضمن تبریک ایام ماه پر برکت رجب و تسلیت وفات حضرت زینب(س)، مطالبی را در خصوص اهمیت برگزاری نماز جماعت در دانشگاه مطالبی را بیان کرد و گفت: رسالت برگزاری نماز جماعت بسیار مهم و با اهمیت است که رسالت بزرگ انبیاء دین است، و زمانی که این امر مهم به عنوان رسالت می شود وظیفه مسئولین، اساتید و امام جماعت در دانشگاه ها بسیار جدی و سنگین می شود.

وی افزود: مسئولین امر در دانشگاه ها باید از دانشجویان حمایت و ساعت درس کلاس ها را به نحوی برنامه ریزی کنند که با وقت شرعی نماز تداخل نداشته باشد که دانشجویان بتوانند با اشتیاق و بدون دغدغه در نماز جماعت حضور فعال داشته باشند.

رودبارانی در ادامه گفت: برگزاری نشست ها و دوره های آموزشی از جمله دوره آموزشی – تربیتی معراج برای دانشجو معلمان، بهترین فرصت است که آنها را با نماز، نماز جماعت و توسعه این فرهنگ نورانی در بین اقشار جامعه آشنا کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در خصوص نحوه بارگذاری مستندات اجرایی فعالیت های فرهنگی با موضوع نماز در سامانه سجاده توضیحاتی را برای حاضرین بیان کرد.

سپس مقدسی ضمن خیر مقدم به حاضرین، به ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه های اقدام شده دانشگاه فرهنگیان در سال جاری پرداخت.

وی در ادامه در خصوص برگزاری دوره آموزشی – تربیتی معراج، گفت: در نظر داریم این دوره آموزشی را ویژه دانشجو معلمان ورودی سال ۱۴۰۲ پردیس ها و واحدهای تابعه با همکاری ستاد اقامه نماز و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان برگزار کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی هدف از برگزاری این دوره را، بصیرت افزایی و توانمندسازی  دانشجو معلمان در موضوع نماز، توسعه مشارکت و نقش آفرینی آنها در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، پاسخ به شبهات در مورد نماز، آزاد اندیشی و نظریه پردازی در حوزه نماز و برگزاری  نمازهای باشکوه در دانشگاه عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا