اخبارخراسان رضوی

شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان در راستای پیگیری و تحقق همه پای کار تربیت با حضور معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری مدیر ستاد اقامه نماز، ریاست دانشگاه یکشنبه ششم خردادماه برگزار شد.

در ابتدا ریاست دانشگاه فرهنگیان استان، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه و دبیر اقامه نماز دانشگاه های خراسان رضوی گزارشی از اقدامات انجام گرفته در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز و همچنین زمینه سازی با استفاده از تشکل های دانشجویی نسبت به این امر ارائه و برخی از تنگناها و مشکلات موجود مانند کمبود خوابگاه و فشردگی ساعات آموزشی را مطرح کردند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی از ریاست دانشگاه و همکاران نسبت به تبلیغ و توسعه اقامه نماز که با نگاه اعتقادی دغدغه دارند تشکر کرد.

سبحانی نیا گفت: در روند اجرای برنامه های مرتبط با معارف نماز و جلسات آموزشی مهارتی برای دانشجو معلمان و استفاده علمی از ظرفیت اساتید و دانشجویان و انسجام آنان قدری ضعف وجود دارد.

وی ادامه داد: لذا پیشنهاد می گردد برای استفاده از ظرفیت ها و کاهش مشکلات این امر نگاه برنامه ای صورت گیرد زیرا بدون نگاه برنامه ای موضوع اقامه و ترویج فرهنگ نماز طبیعتا به دلیل حجم کارهای مختلف و با این حجم دانشجو کم رنگ خواهد شد و به موقع انجام نمی شود.

سبحانی نیا اضافه کرد: ستاد اقامه نماز هم آمادگی دارد در تحقق تفاهم نامه و ابتکارات استانی به دلیل الویت دانشجو معلمان همکاری جدی داشته باشد.

در جمع بندی جلسه حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ضمن تشکر و اشاره به اینکه همه در مدیریت دانشگاه دلسوز، متعهد هستند اشاره کرد: دانشگاه فرهنگیان به لحاظ نقش آینده و خروجی آن در تربیت نسل نو قابل مقایسه با دیگر دانشگاه ها نیست لذا یک دانشجو معلم که خروجی دانشگاه است باید نمازخوان و نمازی تربیت شود.

وی افزود: لازم است ابتدا اهداف مهم را در این موضوع مشخص و سپس نقشه راه تحقق اهداف با مسئولیت خواستن و مشارکت دادن همه بخش ها اعم از تشکل های دانشجویی و اساتید و … برنامه ریزی شود.

در پایان این جلسه مصوب گردید یک برنامه قابل اجرا که امکان ارزیابی در هر مقطع وجود داشته تهیه و از ظرفیت های استانی نیز استفاده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا