اخبارکردستان

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان کردستان تشکیل گردید

مدیر ستاد اقامه نماز: شیوه های سنتی دعوت به نماز چندان اثر گزار نیست و همانطور که تمام برنامه ها بروزرسانی می شوند باید برای دعوت به نماز هم با حفظ چهارچوب ها، اعتقادات و ارزش ها از روش های جدید و نوین استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان با حضور ریاست دانشگاه، مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضاء سه شنبه بیست و هفتم دی ماه برگزار گردید

ارکیان ریاست دانشگاه فرهنگیان ضمن عرض خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز استان و همراهان و اعضای شورای اقامه نماز دانشگاه گفت: خوشحالیم در خدمت ستاد اقامه نماز هستیم، امیدواریم که مصوبات جلسه پیگیری شود و با ایجاد هماهنگی زمینه لازم برای برگزاری دوره آموزشی دانشجو معلمان با بهترین کیفیت و شکل مطلوب فراهم گردد

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های ستاد اقامه نماز دوره آموزشی معراج برای دانشجو معلمان است،  برنامه های نماز باید با دو هدف دعوت همه به نماز خواندن و شرکت در نماز جماعت و همچنین جلوه ی آثار و برکات نماز در رفتار کسانی که نماز می خوانند اجرا شود

ارکیان گفت: برای جلب مشارکت بالای دانشجویان از اساتید صاحب نام و برجسته که بعضی از آنها اسمشان برای اعتبار دوره ها کفایت می کند استفاده شود و دانشگاه فرهنگیان آمادگی لازم برای هر گونه کمک در برگزاری این دوره را دارد.

حجت الاسلام منادی نماینده ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان گفت: از بعضی نظرات شکاف فرهنگی بین دانشجویان ورودی سال ۹۸ و ۱۴۰۱ وجود دارد و پیشنهاد میشود که دوره آموزشی معراج برای هر ورودی به صورت جداگانه برگزار شود.

منادی افزود: ضرورت دارد جلسات بازخوردگیری از دانشجویان مدتی قبل از شروع دوره آموزشی انجام شود تا اگر پیشنهاد و نکته نظرات تازه ای برای بهتر برگزار کردن دوره وجود دارد محقق شود.

در ادامه جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به دستور العمل دوره آموزشی معراج گفت: در بحث نماز اگر بخواهیم مخاطبان را جذب کنیم در گام اول  باید آنها را به اهمیت، آثار و برکات نماز آشنا کنیم.

عظیمی افزود: با عنایت به اینکه در آیات قرآن به بحث و احادیث پیشوایان دین به اهمیت نماز تاکید شده است با تکیه به این احادیث و به روش های نوین و جذاب آنها را به نماز دعوت کنیم و باید توجیه شوند که چرا باید نماز خواند و فلسفه نماز در چیست و می توان چه دست آورد فردی و اجتماعی داشته باشد و به عبارتی باید با روش اغنایی با آنان برخورد کنیم.

وی افزود: ما باید با تمام امکانات در زمینه  نماز تلاش کنیم و اگر بخواهیم افراد را به نماز جذب نماییم باید برنامه مناسبی داشته باشیم و به زبان روز با آنها صحبت کنیم و تمام حرف و کلاممان برای مخاطب جذاب باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: شیوه های سنتی دعوت به نماز چندان اثر گزار نیست و همانطور که تمام برنامه ها بروزرسانی می شوند باید برای دعوت به نماز هم با حفظ چهارچوب ها، اعتقادات و ارزش ها از روش های جدید و نوین استفاده شود.

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان برگزار شد
جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان برگزار شد
اقامه نماز جماعت در دانشگاه فرهنگیان با حضور اعضای شورای اقامه نماز، مدیر ستاد اقامه نماز استان و دانشجویان
اقامه نماز جماعت در دانشگاه فرهنگیان با حضور اعضای شورای اقامه نماز، مدیر ستاد اقامه نماز استان و دانشجویان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا