اخبارکردستان

شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان کردستان برگزار شد

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان: شکر خدا در زمینه نماز اتفاقات خوبی در دانشگاه فرهنگیان در‌حال جریان است‌ بویژه در‌تعداد شرکت کنندگان در نماز جماعت که نتیجه ‌همکاری همه دوستان در این امر مقدس می باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه‌ نماز استان کردستان، پانزدهم آبان ماه شورای اقامه‌ نماز دانشگاه فرهنگیان با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، مدیر و‌ کارشناسان ستاد اقامه‌نماز استان و سایر اعضای شورای اقامه نماز تشکیل شد.

در ابتدای جلسه ارکیان رئیس دانشگاه فرهنگیان ضمن تشکر از حضور مدعوین در جلسه گفت: جلسه امروز با موضوع نماز که بسیار موضوع با اهمیت و‌پر فضیلتی می باشد تشکیل شده است، شکر خدا در زمینه نماز اتفاقات خوبی در دانشگاه فرهنگیان در‌حال جریان است‌ بویژه در‌تعداد شرکت کنندگان در نماز جماعت که نتیجه ‌همکاری همه دوستان در این امر مقدس می باشد.

ارکیان با ارائه گزارشی از دیگر اقدامات انجام شده گفت: ائمه جماعت در سرای خوابگاه ها هفته ای یک شب حضور دارند و با دانشجویان به بحث و گفتگو‌ به صورت چهره به چهره پیرامون امر مقدس نماز می‌پردازند و همچنین نماز جماعت اهل سنت و تشیع، در مسجد و هم‌چنین در‌سرای خوابگاه ها برگزار‌می شود.

در ادامه حجت الاسلام خسروی مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان سنندج ضمن تشکر از همکاری های ستاد اقامه نماز استان درخصوص تداوم این همکاری ها و اهمیت و جایگاه نماز مطالبی را ارائه کرد.

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از رئیس دانشگاه برای تشکیل این‌جلسه و محکوم‌کردن جنایت رژیم غاصب صهیونیستی و آرزوی عزت و پیروزی برای همه مسلمانان گفت: در دانشگاه فرهنگیان در بحث نماز و‌ مسایل ارزشی دیدگاه‌ خوبی وجود دارد. لازم است گزارش مبسوتی از اقدامات انجام شده در زمینه نماز و اهداف و میزان‌تحقق و توفیق آن اهداف در دانشگاه فرهنگیان تهیه و به تهران قبل از اجلاس تا تاریخ دوم‌ آذر ماه منعکس گردد.

وی درخصوص اهمیت نماز گفت: در شورای اداری استان با حضور ریاست جمهور به محض برخورد به وقت اذان جلسه تعطیل و اقامه نماز صورت گرفت و‌ سپس ادامه‌ جلسه برگزار شد و این نشان از اهمیت یک مقام مسئول به فریضه نماز است که مصداق جمله شهید رجایی به‌ نماز نگویید که کار دارم بلکه به کار بگویید وقت نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: اجلاس سراسری نماز در آذر ماه در استان‌ زنجان برگزار‌خواهد شد، در اجلاس های گذشته معمولا فضای اجلاس بیشتر بحث سخنرانی و بحث گفتن اهمیت نماز بود اما اهداف این جلسات این است که توجه به مسیولیت‌ در قبال نماز جلب شود.

عظیمی افزود: با‌وجود اقدامات خوب صورت‌گرفته در زمینه نماز اما در این زمینه هنوز با آنگونه که از جمهوری اسلامی انتظار می رود فاصله داریم‌ و باید بیشتر تلاش شود. پیشنهاد می شود یکی از برنامه هایی که میخواهیم در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ با محوریت دانشگاه فرهنگیان انجام دهیم، جلسات نماز شناسی در جهت پاسخ به شبهات ایجاد شده از سوی دشمنان در امر نماز می باشد که می توان از مدرسین استانی ستاد اقامه نماز، اساتید دانشگاه فرهنگیان و مدرسین مرکز تخصصی نماز قم در این زمینه استفاده کرد.

وی همچنین درخصوص شرکت دانشجویان در فراخوان اجلاس، جشنواره فجر تا فجر و مسابقات کتابخوانی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی و اجرای تفاهم نامه های کشوری و استانی توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان هر یک از اعضا نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان کردستان برگزار شدشورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا