اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فریدن برگزار شد

امام جمعه فریدن: برای اینکه نماز تجلی خودش را داشته باشد، زمینه سازی سخت افزاری و نرم افزاری نیاز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فریدن در روز سه شنبه چهارم مهرماه در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابطحی امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام والمسلمین رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین اکبری دبیر ستاد اقامه نماز، عباسی فرماندار و اعضای شورای اقامه نماز تشکیل شد.

اکبری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان در خصوص اقدامات صورت گرفته در شش ماهه اول سال جاری و برنامه های آموزشی و فرهنگی مصوب ستاد اقامه نماز مطالبی رو بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی امام جمعه شهرستان با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِ» اظهار داشت: وظیفه اصلی مدیران و حاکمان اقامه نماز است.

امام جمعه فریدن ادامه داد و گفت: برای اینکه نماز تجلی خودش را داشته باشد، زمینه سازی سخت افزاری و نرم افزاری نیاز است که از مصادیق این ابزارها می توان به حضور مستمر ائمه جماعات در مساجد و مدارس و مرتب بودن نمازخانه ها و وضعیت ظاهری آنها اشاره کرد.

وی در پایان خواستار تعامل و ارتباط مستمر بین روحانیون شهرستان و آموزش و پرورش شد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر بیان داشت: آیات و روایات فراوان داریم که خود گویای اهمیت اقامه نماز می باشند و انسان با خواندن آنان به اهمیت این امر مهم پی می برد.

وی به بیست و نهمین پیام مقام معظم رهبری در اجلاس نماز اشاره کرد و گفت: ثمره نماز طبق آیه ۴۵ سوره عنکبوت «اتْلُ مَا أُوحِیَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاهَ إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ» جلوگیری از فحشا و منکرات است.

مدیر ستاد استان در شورای اقامه نماز فریدن خطاب به مسئولین گفت: در حد توان زمینه سازی جهت اقامه نماز در بین نسل جوان را گسترش دهید که این امر در روز قیامت بر عهده ما می باشد.

رنجبر در پایان خواستار توجه به نماز اول وقت و جماعت، نماز مدارس، رونق دادن بیشتر به نماز مساجد و ایجاد زمینه حضور جوانان در آن و برگزاری نشست های دانش آموزی و خانواده پیرامون نماز شد.

در ادامه تعدادی از حاضرین ضمن بیان پیشنهادات، گزارشی از وضعیت اقامه نماز اداره مربوطه را ارائه کردند.

در پایان فرماندار شهرستان ضمن اشاره به موضوعات برگزاری دوره های توانمندی ائمه جماعات، ارتباط بیشتر روحانیون با نسل جوان و تبیین اهمیت نماز توسط روحانیون در بین جوانان، مواردی را به عنوان مصوبات جلسه اتخاذ کرد.

عباسی معرفی یکی از ادارات به عنوان رابط نماز ادارات، بازدید و سرکشی از وضعیت نمازخانه ادارات، پخش اذان در میادین اصلی شهر و ادارات هنگام نماز، بررسی وضعیت ائمه جماعات ادارات و پیگیری حق القدم ائمه جماعات مدارس و ادارات را از مصوبات جلسه خواند.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فریدن اصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فریدن اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا