اخبارخراسان رضوی

حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان در جمع طلاب مدرسه علمیه فضل ابن شاذان نیشابور

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در نشست صمیمی در سفر به شهرستان نیشابور با طلاب مدرسه علمیه فضل ابن شاذان یکشنبه پنج آذرماه دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست ضمن گفتگو با مدیر حوزه علمیه در مورد ضرورت تقویت مهارت طلاب در حال تحصیل به دلیل حضور این طلاب در اقامه نماز مدارس مباحثی را همچون زیبا خوانی نماز، آشنایی نحوه تعامل و گفتگو با نوجوانان نسبت به معارف دینی و احکام و همچنین با شیوه های جذب دانش آموزان به نماز گفتگو کردند.

در این دیدار مقرر شد برنامه ریزی جهت تشکیل چنین نشست هایی با حضور مدرسین مرکز تخصصی نماز مشهد انجام گیرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان در جمع طلاب مدرسه حضور یافت و طی سخنانی یاد آور شد: در حین تلاش و درس خواندن به گونه ای درس بخوانید که برای نسل آینده مفید و پاسخگو باشید و اگر نتوانید بر اساس نیاز و طلب نسل آینده تاثیر داشته باشید یقینا مرجعیت تعلیم و تبلیغ دینی را از دست خواهیم داد.

وی ادامه داد: همچنین با استفاده از مشورت اساتید پس از طی تحصیلات اولیه بر اساس نیاز وعلاقمندی به سمت مباحث تخصصی دینی قدم برداریم و در میان آنان مسئله اجتهاد و رسیدن به مقام اجتهاد نیز یکی از آنان می باشد.

سبحانی نیا در ادامه افزود: مطالعات خود را به صورت تفکیک وعناوین منظم و به صورت فیش برداری  تنظیم نمایید و در این راستا حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای قرائتی الگوی طلاب می باشد که تمام درس هایی از قرآن خود را به صورت فیش ها امروز در اختیار دیگران قرار می دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اضافه کرد: بدانیم توجه به سلامت جسم، خط خوش و آشنایی با فضای مجازی میتواند در راه تحصیل به ما کمک کند و اهداف آینده را تقویت نماید.

سبحانی نیا بیان کرد: دقت کنیم با تسلط بر دورس حوزه که ضرورت دارد باید دانش، بینش  و مهارت خود را افزایش دهیم که نسل آینده به این سه عنصر برای پذیرش روحانی نیازمند است و از همه مهم تر به جایگاه روحانی بودن و حفظ آن توجه کنیم زیرا من و شما به عنوان عالمان دینی و متعلق به امام زمان(عج) می باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در جمع طلاب مدرسه علمیه فضل ابن شاذان نیشابور حضور یافت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا