اخبارهمدان

شورای اقامه نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، حسن پیمانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و  مدیران دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد  روز بیست و دوم اردیبهشت ماه در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان ضمن تبریک دهه کرامت بیان کرد: نماز، دنیا و آخرت ما را آباد میکند و باید آثار وکارکرد های نماز در تمام زوایای زندگی ما مثل مسائل فرهنگی، تربیتی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ورود کند.

حسنی حلم در ادامه با بیان جمله ای از اقبال لاهوری افزود: اسلام به ذات خود ایراد ندارد و هر عیبی اگروجود دارد در مسلمانی ماست و ما اگر نتوانیم از نماز بهره ببریم و آثار آن را در زندگیمان حس کنیم قطعا مشکل از ماست و مشکل از نماز نیست.

مدیر ستاد با بیان اینکه اگر نماز به معنای واقعی اقامه شود و ما آثار و کارکردهای آن را درک کنیم تشریح کرد: ما یک انسان قانون مدار، مسولیت پذیر، دغدغه مند، برنامه ریز و خوش فکر خواهیم بود و مشکلتمان رفع می شود.

حجت الاسلام حسنی حلم گفت: زندگی ما باید قرآنی و نمازی شود و  اگر کسی با قران مانوس شد تمام کارهایش درست است و شناخت از قرآن در تمام مسائل و زوایای زندگی همراه و کمک کننده او خواهد بود.

وی اظهار کرد: باید به کارکردهای فرهنگی، تربیتی و اقتصادی نماز توجه کنیم زیرا نماز باعث تعادل زندگی انسان‌هاست و کارخانه انسان سازی می باشد.

در پایان جلسه حسنی حلم با مطرح کردن سوال آثار وکارکرد های نماز در بحث تولید و مسائل اقتصادی چیست گفت: باید ذهن های خودمان را به کار بگیریم و درک کنیم نماز تاثیرات زیادی در مسائل اقتصادی ما دارد و پاسخی برای این سوال پیدا کنیم.

شورای اقامه نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا